Roma pista e vetme për Hysaj, Napoli i detyruar të ulë çmimin?

13/08/2019 - 17:16

A do të jetë kjo java vendimtare për Elseid Hysajn? Është kjo pyetja që ngrenë përtej Adriatikut mbi të ardhmen e mbrojtësit shqiptar, për të cilin është folur shumë gjatë verës, por në të vërtetë është lëvizur pak.

“Nyja” që duhet zgjidhur ka të bëjë me çmimin që i ka vënë Napoli 25-vjeçarit. Presidenti De Laurentiis kërkon 25 milionë euro, një shifër shumë e rëndësishme krahasuar me 5 milionë euro që janë paguar për ta marrë nga Empoli në verën e vitit 2015.

Me merkaton në Angli të mbyllur (në hyrje) dhe me Atleticon e Madridit që nuk ka më interes për shkodranin ("Los Colchoneros" blenë Trippier nga Tottenhami), Roma duket se është pista e vetme e mbetur për anësorin kuqezi.

Marrëdhëniet mes menaxherit të Hysajt, Mario Giuffredi dhe klubit verdhekuq janë shumë të mirë pas marrëveshjes për Veretout, kështu që para se të mbyllet merkato me shumë mundësi edhe futbollisti shqiptar do të transferohet në kryeqytet.

Ancelotti e aktivizoi Hysajn në dy takimet me Barcelonën në Shtetet e Bashkuara, një sinjal që mund të ndodhë që futbollistë të qëndrojë në Napoli, sigurisht vetëm nëse ofertat, qofshin të orës së fundit, do të jenë larg kërkesave të klubit të presidentit De Laurentiis.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mungesa e aktivitetit fizik mes të rinjve në botë është kthyer në epidemi globale.

Pas stërvitjes së ditës së djeshme, stafi mjekësor i klubit të Napolit ka komunikuar mungesën e sigurt të sulmuesit polak, Arkadiuz Milik

Si të mos mjaftonin rezultatet negative, Ferrari përfshihet tani në valën e një skandali mashtrimi që nëse do të faktohet si i tillë, do

Emërimi i Jose Mourinhos në krye të Tottenhamit ka bërë kurioz opinionin sportiv për pagën që do të përfitojë trajneri luzitan te londine

“Air Albania” u inaugurua zyrtarisht pak ditë më parë në ndeshjen e fundit kualifikuese mes Shqipërisë dhe Francës, teksa shfaqi probleme

Zlatan Ibrahimoviç është një nga emrat më të diskutuar kohët e fundit, për shkak se ka vendosur të largohet nga Los Anxheles Galaksi dhe

Edi Reja është shumë afër rinovimit të kontratës me Federatën Shqiptare, dhe firma përfundimtare është vetëm çështje kohe.

Teuta, në provën e vazhdimësisë dhe natyrisht atë për të bërë të madhen edhe përballë Vllaznisë.Skuadra durrsake deri më tani qëndron e p

Ish-ministri italian Mateo Salvini, njihet si një tifoz i zjarrtë i Milanit, i cili shpesh herë flet edhe për situatën e kuqezinjve.

Aventura e Cristiano Ronaldos te Juventus mund të përfundojë shumë shpejt.