Ronaldo do ta lërë Juventusin? Gazeta e "oborrit" tregon të vërtetën ekskluzive...

20/04/2019 - 18:06

Shija ka qenë shumë e hidhur për të. Eliminimi i Juventusit që në çerekfinale të Champions-it, përballë “fëmijëve të tmerrshëm” të Ajax, që treguan më shumë dëshirë për të fituar, e ka zhgënjyer fort mjedisin bardhezi.

Natyrisht, më shumë se këdo tjetër, Cristiano Ronaldon, i cili konsiderohet si njeriu i këtij kompeticioni. Ylli portugez mbërriti në Torino për t’i dhënë një dorë Juventusit drejt fitimit të Ligës së Kampionëve, por iu nënshtrua “mallkimit” bardhezi në këtë garë. 

Për pasojë, ka humbur edhe “valenca” personale në betejat për çmimet individuale të këtij viti, sikurse është “Topi i Artë”. Nisur edhe nga të tilla llogari, media italiane shkruajti këto ditë se CR7 mund ta shohim edhe sezonin e ardhshëm te “Zonja e Vjetër”, jo më shumë, duke mos i shkuar deri në fund kontratës që firmosi verën e vitit të kaluar.

Pra, shumë supozime, dhjetëra hipoteza ngrihen mbi të ardhmen e tij, por ka vetëm një të vërtetë ekskluzive, "vetëm Juve", të raportuar sot nga “Tuttosport”. Sipas gazetës pranë kampionëve të Serie A, largimi nga Juventusi nuk është në planet e portugezit, të paktën tani për tani.

Trajneri Massimiliano Allegri e ka mbrojtur me zë të lartë yllin portugez, duke thënë se ai është e ardhmja e Juventusit: "Ai u bë frymëzim për bashkëlojtarët, duke shënuar shumë gola në sezonin e parë këtu. Jam i bindur se sezonin e ardhshëm do të japë edhe më shumë".

Dhe çfarë ilaçi më të mirë, se të fitosh titullin kampion në Itali, mund të kishte në këto momente zhgënjimi bardhezi, për të shëruar plagën europiane? Në stadiumin “Allianz” do të kenë mundësinë për ta mbyllur këtë çështje një herë e përgjithmonë kundër Fiorentinës.

Një pikë në ndeshjen e sotme do të jetë e mjaftueshme për të nisur festën. Natyrisht, festë jo në mënyrën e pritshme, por as e keqe. Në fushë do të jetë edhe Ronaldo, i cili dëshiron ta prishë “agjërimin” në kampionat, për të shënuar e fituar titullin e golashënuesit më të mirë.

Ai ka zhgënjyer disi në javët e fundit, në këtë drejtim, sepse ishte përqendruar ekskluzivisht në Ligën e Kampionëve, por tani është gati për sprintin final të Serie A. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

James Milner ka pohuar se Lionel Messi e ka quajtur atë gomar gjatë përballjes gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve mes Liverpoo

Allegri mund të rikthehet në stolin e Milanit sezonin e ardhshëm.

Tragjedi në sportin e Motokrosit në Itali, gjatë provave të kampionatit italian për të rritur, në Mondavio, Pesaro Urbino.

26 vitet e pritjes morën fund këtë pasdite në stadiumin “Selman Stërmasi”, kur kapiteni Alban Hoxha ngriti lart edhe zyrtarisht

Fitore 2-1 mori edhe Kastrioti në sfidën e luajtur në “Redi Maloku” përballë Teutës, por ky triumf mund të mos mjaftojë që krut

Për të parën herë në histori, një pronar katariot mund të zbarkojë në futbollin anglez.

umbja e Barcelonës në finalen e Kupës së Mbretit (1-2 ndaj Valencia) ka lënë një shije të hidhur te lojtarët.

Prindërit dhe fëmijët janë bashkuar për të ofenduar një arbitre 22-vjeçare, femër.

Pas suksesit të Bayernit të Mynihut në finale të Kupës së Gjermanisë, drejtuesit e klubit bavarez konfirmojnë në detyrë trajner

Aventura e David Silvas te Manchester City-t është drejt fundit.