Ronaldo fton De Ligt që t’i bashkohet Juventusit

10/06/2019 - 17:17

Matthijs de Ligt ka zbuluar se Cristiano Ronaldo me shaka i ka thënë atij të bashkohet me Juventusin pas humbjes 1-0 të Holandës në Portugali në finalen e Ligës së Kombeve.

Mbrojtësi 19-vjeçar, i cili e kryesoi Ajaxin në dyshen vendase të parë në 17 vjet, është një nga lojtarët më të kërkuar në Europë, nga Manchester United, Liverpooli dhe Barcelona duke luftuar për nënshkrimin e tij këtë verë.

Juventusi ka qenë gjithashtu i lidhur ngushtë me De Ligt dhe biseda e tij me Ronaldon pas fitores së Portugalisë në natën e së dielës menjëherë nxorri gjuhët. Çifti ndau një shaka të shkurtër përpara se Ronaldo t’i japë De Ligt një goditje të vogël në kokë dhe i riu ka ngritur kapakun për atë që u tha gjatë bisedës së tyre.

I pyetur nëse Ronaldo i kishte kërkuar atij të bashkohej me Juventusin, De Ligt tha për botimin holandez NOS:  "Kjo mund të jetë e vërtetë."Çfarë u përgjigja? Unë nuk e kuptoja atë në fillim. Kështu që unë thashë … jo, nuk thashë asgjë."

Kur u shty, De Ligt pranoi se Ronaldo e kishte kërkuar atë të bashkohej me Juventusin, duke deklaruar: "Isha pak i tronditur, prandaj qesha. Por unë nuk thashë asgjë. Vetëm pas lojës ju ndiheni keq që keni humbur, kjo është gjithçka për të cilën mendoja".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mauro Icardi është padyshim një nga emrat më të spikatur të merkatos së kësaj vere.

Sezoni i ri i kampionatit italian do të startojë këtë fundjavë, ndërsa interesi këtë vit pritet të jetë tejet i lartë, për shkak të inves

Është e pamundur që Zhoze Murinjo mos të prodhojë polemika gjithmonë që ai jep ndonjë deklaratë.

Sporti i atletikës në Rusi është tronditur pasi kampionia e vendit Margarita Plavunova është gjetur e pajetë në anë të rrugës, në zonën e

Sezoni i ri i Kategorisë Superiore do të nis në “kaos”.

Roma arriti akordin me Chelsean, për të marrë në huazim me të drejtë blerjeje mbrojtësin italian Davide Zapacosta, i cili luante prej dy

Një ngjarje e shëmtuar është regjistruar në Bern të Zvicrës, para fillimit të ndeshjes mes Jang Bojs dhe Crvena Zvezdës.

Manchester United po përballet me një faturë të kripur prej 36 milionë paundësh nëse huazimi i Alexis Sanchez tek Inter Milan bëhet i për

Pas afrimit të sulmuesit ganez Sasid Abdul Khalid, Teuta ka bërë një tjetër lëvizje të rëndësishme në prag të sezonit të ri.

Teuta duket se ka bërë një përforcim cilësor në repartin e avancuar.Është klubi i Prishtinës në Kosovë, që njofton mbylljen e bashkëpunim