Ronaldo nuk e pranon humbjen: United nuk e meritoi

08/11/2018 - 14:03

Cristiano Ronaldo ishte një nga protagonistët më të mëdhenj të duelit mes Manchester United dhe Juventus. Ylli portugez shënoi golin e parë dhe të vetëm të skuadrës së tij, por Juventusi nuk arriti të marrë tri pikë. Pas humbjes, ai foli për “Sky Sports” dhe dukej që ishte i inatosur disi nga hapat e gabuar:

“Ne nuk meritonim të humbisnim”, tha fillimisht ai.Vështirësia e Champions League - “Kjo është një garë ku mund të fitosh, por nuk mund të relaksohesh. Ne dominuam për 90 minuta, patëm më shumë mundësi dhe ne ishim në gjendje të mbyllnim ndeshjen”.

Humbja ... e padrejtë? - ”United nuk bëri asgjë për të merituar fitoren, nuk duhet të quhet fat, sepse fati kërkohet”. Situata e Juventus-it: “Nuk është mirë të humbasim, kjo ishte koha më e mirë për të marrë fitore. Ekipi ishte në formë të shkëlqyer dhe tani duhet të ngremë kokën. Tani jemi të parët në renditje dhe në fund do të jemi në të njëjtën pozitë”. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Karlo Ançeloti nuk ka dashur të hyjë në polemikat për penalltinë, por ka analizuar ndeshjen, duke u projektuar te dueli i radhës, ndaj Ju

Drejtuesit e Milanit, përpara mbylljes së merkatos, duan t’i dhurojnë trajnerit Marko Xhampaolo një përforcim të fundit cilësor.

Një situatë e pazakontë u regjistrua ditën e djeshme në ndeshjen e kampionatit kroat mes skuadrave Zapresiç dhe Lokomotivës së Zagrebit,

Një situatë e pazakontë u regjistrua ditën e djeshme në ndeshjen e kampionatit kroat mes skuadrave Zapresiç dhe Lokomotivës së Zagrebit,

Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur dje në ndeshjen hapëse të kampionatit italian mes Parmës dhe Juventusit, dhe protagonistë kanë qen

Ashtu siç ishte lajmëruar më herët, të premten u bë edhe hapja e plotë për publikun, e hotelit “J-Hotel”, që është në pronësi të kampionë

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, foli pas triumfit ndaj Bylisit, ku u shpreh: 

Rezultati 1-0…

Kapiteni i Teutës, Renato Arapi, shënoi golin e fitores në sfidën ndaj Bylisit. Në prononcimin e tij mbrojtësi u shpreh:

Lorenco Vila ishte një nga lojtarët më të mirë në fushë në ndeshjen e djeshme.

Skënderbeu e nisi me një fitore të vështirë sezonin e ri futbollistik.