Ronaldo paralajmëron largimin nga futbolli: Ndoshta e lë vitin tjetër!

21/08/2019 - 15:04

Ylli portugez nuk ka vendosur ende se kur do të ndalet së luajturi futboll, por thotë se kjo mund të ndodhë vitin tjetër. Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo mbetet i paqartë se kur do të pensionohet, duke thënë se kjo mund të ndodhë vitin tjetër apo nuk e përjashton mundësinë të luajë deri në moshën 40 vjeçare.

34 vjeçari ka vazhduar të shkëlqejë tek “Zonja e Vjetër” sezonin e shkuar duke realizuar 28 gola në 43 ndeshje në të gjitha kompeticionet duke e ndihmuar gjigantin italian ta fitojë një tjetër titull në Serie A në sezonin 2018-19.

Megjithatë, pesë herë fituesi i Topit të Artë mbetet i pavendosur se kur do të ndalet së luajturi futboll, ndërkohë që e ka pranuar se kjo mund të ndodhë shpejtë.

“Nuk po mendoj për këtë”, ka thënë Ronaldo për “TVI”. “Ndoshta do ta përfundoj karrierën vitin tjetër… por unë mund të luaj po ashtu deri në 40 apo 41 vjet”, nënvizoi portugezi.

“Nuk e di. Ajo që e them gjithmonë është se unë dua ta shijoj momentin. Dhurata është e shkëlqyeshme dhe më duhet të vazhdoj ta shijoj atë”, ka shtuar Ronaldo.

Krahas disa trofeve individualë, Ronaldo ka fituar trofe të rëndësishëm edhe me Manchester Unitedin dhe Real Madridin, por së fundmi edhe me Juventusin.

Ronaldo dëshiron ta bëjë historinë duke realizuar sa më shumë gola. “A ka ndonjë futbollist që ka rekorde më të shumta se unë?”, pyet ai. “Nuk besoj se ka ndonjë futbollist që ka rekord më shumë se unë”, shprehet në fund Ronaldo.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Liverpuli i sezonit 2019-2020 është një makineri pikësh, golash dhe rekordesh.

Shuhet Harry Gregg, legjenda e Manchester United.

Barcelona ka një qëllim të qartë në merkaton e verës, të transferojë yllin e Interit, Lautaro Martinez.

Manchester Cityt i është hequr e drejta për të garuar në kompeticionet europiane në dy sezonet e ardhshme nga ana e UEFA-s, ndërsa tani r

Skena që fatkeqësisht vazhdojnë në stadiume edhe në vitin 2020.

Lorenco Vila, po kthehet në një nga lojtarët kyç të sulmit të Teutës, pasi po tregon një formë mjaft të mirë, por edhe po realizon gola t

Ted Laço ia bëri të thjeshtë, e megjithatë ajo gjuajtje perfekte e Blagoja Todorovskit nuk duhet anashkaluar.

Teuta triumfoi me rezultatin 3-1, ndaj Vllaznisë, në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të të Kategorisë Superiore.

Teuta ia ka dalë të marrë tre pikët në sfidën shtëpiake ndaj Vllaznisë.

Atleti shqiptar Franko Burraj ishte pranë një arritjeje impresionuese në kampionatin ballkanik të sallave të mbyllura, por fati nuk ishte