Ronaldo reagon ndaj tifozëve, del në mbrojtje të Benzema

Postuar: 11/02/2018 - 21:17

Cristiano Ronaldo ka treguar pakënaqësinë e tij për tifozët e Real Madrid në momentin që këta të fundit kanë vërshëllyer Karim Benzema pas një rasti të humbur në fund të ndeshjes që u fitua 5-2 ndaj Real Socidedad.

Në kohën shtesë, Benzema shpërdoroi një mundësi të artë, i vetëm përballë portierit kundërshtar, pak metra larg portës dhe kjo ngjalli mërzitjen e tifozëve të Real, që po dalin vazhdimisht kundër francezit.

Gjithsesi, Ronaldo, i cili realizoi një tre golësh, doli menjëherë në mbrojtje të qendërsulmuesit, duke kundërshtar sjellën e fansave në “Bernabeu”. Ronaldo u pa duke tundur kokën dhe i bëri me gisht tifozëve shenjën “jo”.

Më pas i duartrokiti ata në mënyrë sarkastike. Pjesa më e zhurmshme e tifozëve të Real, që është e vendosur pas portës në jug, protestuan vazhdimisht gjatë ndeshjes për pozicionin e skuadrës në klasifikimin, që në momentin që ekipi doli në nxehje.

Gjithsesi, Lucas Vazquez shënoi golin e parë pas vetëm 50 sekondash lojë duke e zbutur disi atmosferën. Kjo nuk i shmangu vërshëllimat ndaj Benzema në fund të ndeshjes.

Francezi ka luajtur 25 ndeshje zyrtare në këtë sezon me “Los Blancos”, duke shënuar vetëm 6 gola.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

 Luka Modric është shpallur lojtari më i mirë i FIFA-s.

   FIFA ka zgjedhur formacionin më të mirë të vitit.

   Në ceremoninë e FIFA-s e cila po zhvillohet në Londër është dhënë çmimi për trajnerin më të mirë të vitit

   Inter duket se po e merr veten pas startit jo shumë të mirë këtë sezon.

   Federata Shqiptare e Futbollit ka pezulluar trajnerin e Kombëtares së Femrave, Armir Grima, i cili ishte mes personave të arrestuar pa

   Sulmuesi i Kombëtares, Rei Manaj ishte protagonist në fitoren e Albacetes ndaj Mallorcas me rezultatin 1-3 teksa shënoi golin e parë p

Shakatë janë shumë të përhapura midis futbollistëve të ndryshëm dhe diçka e tillë i ka ndodhur dhe ekipit të Mançester Junajtid.

Ditën e djeshme u zhvillua etapa e katërt dhe e fundit e Turit të Shqipërisë për kategorinë "Junior".

Barcelona barazoi në shtëpi ndaj Gironës me rezultatin 2-2 në sfidën e vlefshme për javën e 5-të të La Ligas.