San Siros i vjen fundi, Milani dhe Interi dorëzojnë projektin për stadiumin e ri

11/07/2019 - 17:15

Stadiumit legjendar "San Siro" po i vien fundi.Dy skuadrat Milani dhe Interi i kanë paraqitur komunës projektin e stadiumit të ri.

Një impiant modern i cili do të kushtoj 1.2 miliardë euro pritet të jetë shtëpija e re e 10 herë fituesve të Ligës së Kampionëve. Ky stadium do të ketë një kapacitet prej 60.000 vendesh dhe pritet të jetë më moderni në botë.

Tashmë pritet vendimi i komunës që aktualisht po heziton, duke e parë që Milano do t’i pres Lojërat Olimpike të viti 2026 dhe San Siro vështirë se do të rrënohet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Klubi i Teutës po bën punime për të përmirësuar tapetin e stadiumit “Niko Dovana” dhe ka njoftuar se takimi i javës së 8 ndaj Flamurtarit

Ëndrra për Euro 2020 vazhdon. Kjo ëndërr për Kosovën u mbajt gjallë sot nga fitorja me rezultatin 2 me 0 kundër Malit të Zi.

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi.

Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka shkundur rrjetën e kundërshtarëve duke shënuar golin e parë për sfidën ndaj Moldavisë.

Ditën e sotme, trajneri i kombëtares U-21, Alban Bushi ka dalë në një konferencë për shtyp për të folur në prag të ndeshjes zyrtare kuali

E zeza mbi të bardhë në kontratë, “vendosin” që Roberto Mançini do të jetë trajneri i kombëtares italiane të paktën deri në vitin 2022, v

Shqipëria me disfatën 1-0 ndaj Turqisë humbi praktikisht mundësinë për të qenë e pranishme në Euro 2020.

Teuta ka vijuar stërvitjen, ndërsa në ndryshim nga skuadrat e tjera të Superiores, nuk ka preferuar të zhvillojë ndonjë ndeshje miqësore.

Dita e djeshme ka sjellë lajme të këqija për trajnerin e Interit Antonio Conte, pasi dy prej futbollistëve zikaltër, që janë të