Sanchez tek Interi, por Manchester United i mbetet fatura e kripur

22/08/2019 - 14:07

Manchester United po përballet me një faturë të kripur prej 36 milionë paundësh nëse huazimi i Alexis Sanchez tek Inter Milan bëhet i përhershëm. 

Përfaqësues nga të dy klubet zhvilluan bisedime të mëtejshme të mërkurën në lidhje me transferimin sezonal të kilianit në Itali, me shpresën për të arritur një marrëveshje përfundimtare para fundjavës. Marrëveshja pritet të përfshijë një mundësi për Interin për ta bërë marrëveshjen të qëndrueshme verën e ardhshme.

Mediet angleze raportojnë se klubi milanez po planifikon t’i ofrojë Sanchezit një kontratë me vlerë jo më shumë se 150 000 paundë në javë, nëse vendosin ta bëjnë marrëveshjen për një kohë më të gjatë verën e ardhshme. Amerikanojugori do të jetë 31 vjeç verën e ardhshme dhe drejtuesit e Interit nuk kanë dëshirë të shpenzojnë një pagë shumë të lartë për të, duke patur parasysh moshën e tij.

Në këtë rast, Sanchez të humbte plot 350 000 paundë në javë në kontratën e tij të tanishme (500 000 paundë) në “Old Trafford”. Prandaj, Manchester United do të ishte i detyruar t’i paguante dy vitet e mbetura të kontratës së tij për një total prej 36 milionë paundësh. 

Që Interi ta blejë përfundimisht kartonit e Sanchezit verën e ardhshme duhet të shpenzojë një çmim fiks prej 15 milionë paundësh.Siç është zbuluar ekskluzivisht nga “Sportsmail” në maj, United do të paguajë një pjesë të konsiderueshme të pagës së Sanchez  për të lehtësuar daljen e tij këtë verë.

Por “Djajve të Kuq” mund t’u lihet një faturë tjetër e rëndë verën e ardhshme nëse Interi e blen përfundimisht kartonin e Sanchezit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një lajm i bujshëm nga Italia që gjen vend në faqet e para të gazetave spanjolle.

Drejtori Sportiv i Lazios, Igli Tare ka dhënë një intervistë për kanalin gjerman “Sport 1”, ku përveç situatës së vështirë që po kalon It

Ndonëse situate me koronavirusin në Europë mbetet shqetësuese dhe në shumë disa shtete është përhapur në masë të gjer, në UEFA nuk kanë n

Zlatan Ibrahimovic duket se nuk ka ndërmend të rinovojë kontratën me Milanin dhe drejtuesit e klubit kuqezi kanë nisur nga puna për të gj

Nga paniku në Durrës tek udhëtimi drejt Bosnjes, aty ku koronavirusi erdhi më shpejt se Shqipëria.

B.Dortmund nuk ka ndërmend të qëndroj për shumë kohë në karantinë, kanë rifilluar stërvitjen, fakt të cilin e pranoi Emre Can në një inte

Kapiteni i Aston Villës përplasi mëngjesin e sotëm makinën e tij, një Range Rover që kushton 80 mijë paundë, pasi kishte kaluar natën në

Gjesti i Shqipërisë për të dërguar 30 mjekë dhe infermierë në Italinë e gjunjëzuar nga koronavirusi është përshëndetur nga personazhe të

Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko, shpërfilli plotësisht rrezikun e pandemisë së Koronavirusit.

Zlatan Ibrahimoviç me shumë mundësi do të largohet nga Milani në fund të sezonit, teksa nuk dihet ende nëse do të vazhdojë karrierën në n