Sarri e ka me arbitrin: Kartoni i kuq nuk ishte, ndeshja u kushtëzua

09/12/2019 - 10:40

Juventus pësoi humbjen e parë sezonale mbrëmjen e të shtunës ndaj Lazios, me rezultatin 3-1 me përmbysje, gjë që i ka lënë një shije të hidhur teknikut të bardhezinjve Maurizio Sarri.

Ky i fundit, në intervistat e dhëna pas ndeshjes për mediat italiane, u ankua se takimi u kushtëzua nga vendimet e arbitrit dhe vuri theksin te kartoni i kuq ndaj Cuadrados, që la bardhezinjtë me 10 futbollistë.

“Bëmë një pjesë të parë të mirë dhe kaluam në avantazh, Duhej të dyfishonim avantazhin, por për fat të keq pësuam një gol në minutat shtesë. Edhe pjesa e dytë ishte e barabartë deri në momentin që arbitri vendosi të përjashtojë Cuadradon. Për mendimin tim nuk ishte karton i kuq, sepse lojtari i Lazios po shkonte në anësore dhe nuk ishte rast i pastër për gol. Aty u kushtëzua ndeshja dhe më pas e patëm të vështirë të përballemi me një lojtar më pak”, deklaroi Sarri.

Trajneri i Juventusit foli edhe për mungesat në mesin e fushës, të krijuara për shkak të dëmtimeve, teksa theksoi se nëse situata do të mbetet e njëjtë, në janar do të duhet të rikthehen në merkato.

“Në mesin e fushës jemi keq me numrat, pasi kemi disa futbollistë të dëmtuar. Nëse situata do të vazhdojë kështu, atëherë mund të futemi në merkato në janar, por së pari verifikojmë formën e futbollistëve që kemi”, deklaroi trajneri Sarri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas një aventure në Kanada me Montreal Impact, Blerim Xhemajli është gati të provojë një eksperiencë edhe në kampionatin kinez, ku kërkoh

Inter u ndal dje në një barazim 1-1 në transfertën ndaj Lecces, i dyti radhazi për zikaltrit, pas atij me Atalantën një javë më parë në “

Sulmuesi i Çelsit, Miçi Batshuaji është hedhur në gjyq nga ish e dashura e tij sepse nuk paguan shpenzimet mujore që i takojnë për vajzën

Juventusi mposhti me rezultatin 2-1 Parmën ditën e djeshme, në një ndeshje që ishte më e vështirë nga sa mendohej për bardhezinjtë. Prota

Albano Aleksi është një nga liderët e repartit të mesfushës së Teutës.

Karlo Ançeloti këmbëngul: do Emre Can tek Evertoni dhe bisedimet po marrin trajtën e duhur me drejtorin e sektorit teknik të Juventusit q

Leo Mesi nuk mrekullon vetëm në fushë, por edhe në jetën e përditshme.

Nikolo Zaniolo pësoi një dëmtim të rëndë dhe fatkeq në ndeshjen e javës së kaluar ndaj Juventus.