S'e kemi parë kurrë në këtë gjendje Buffon-in, shpërthen në lot gjatë intervistës (VIDEO)

14/11/2017 - 08:55

Lotët e Gianluiggi Buffon-it janë emblema e një nate të trishtë në Itali pasi axurrët u skualifikuan nga Suedia.

“Më vjen keq ta mbyll kështu. Dështuam në diçka që mund të kishte ndihmuar vendin tonë edhe në aspektin social. Më vjen shumë keq që ndeshja ime e fundit koincidoi edhe me eliminimin nga Botërori. Ne u eliminuam nga episodet, por Suedia gjithsesi pati meritat e saj sepse luftoi me mish dhe me shpirt”, tha pas përfundimit të ndeshjes portieri italian Bufon me lot në sy.

Italia mbeti jashtë Kampionatit Botëror Rusi 2018. Skuadra e Venturës nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në shtëpi ndaj Suedisë, duke u eliminuar kështu nga eventi më prestigjoz i globit, pas humbjes në ndeshjen e parë me rezultatin 1-0.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Burime nga Manchester United kanë thënë se klubi nuk është në shitje, pas lajmeve të publikuara së fundmi se Princi i Kurorës së Arabisë

Arda Turan është futur në telashe të mëdha.

Edhe pse shanset për vendin e parë janë të pakta, sfida e fundit ndaj Skocisë është një test i vlefshëm për Shqipërinë.

Xhoel Apezteguia është një ndër shumë prej futbollistëve të huaj të mbërritur në Shqipëri.

Kur janë luajtur tetë javë kampionat, në Superiore dy janë shënuesit më të mirë dhe ata janë të huaj.

Rikthehet te fitorja në kampionat Erzeni kampion, që në fushën e tij mposhti me shumë lehtësi 3-0 Elbasanin e vendit të fundit, në një ta

Usain Bolt është befasuar kur në derën e shtëpisë së tij në Sidney të Australisë, ka trokitur mëngjesin e sotëm antidopingu, me një kërke

Kapiteni i Manchester United është në vitin e tij të fundit të kontratës me “Djajtë e Kuq” dhe duket se drejtuesit e klubit kanë vendosur

Goga Basket i ka dhënë një leksion Tiranës kampione në basketboll për meshkuj, duke fituar 102-75 në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë

Është një moment i vështirë për Gjer maninë, e cila pas Botërorit zhgënjyes në Rusi gjatë kësaj vere, nuk ka fituar ende në ndeshjet zyrt