Sfida e radhës, mbrojtësi i Teutës lë babain duke mbajtur gotën në tavan

24/03/2020 - 13:00

Lojërat në rrjetet sociale e sidomos në “Instagram” nuk kanë fund në këtë periudhë karantine. Pas xhonglimeve me letër higjenike ka ardhur radha e talljeve me familjarët, që nuk janë të informuar me atë çka ndodh në rrjetet sociale.

Së fundmi një lojë e re ka dalë, të cilën e praktikoi fillimisht ylli i Atletiko Madrid, Markos Jorente. Loja konsiston në vendosjen e një gote në tavan dhe pretendimin se ajo do të qëndrojë e ngjitur atje.

Gjatë ekzekutimit të “magjisë” autori kërkon ndihmën e dikujt për të mbajtur shkopin mbajtës dhe në fund ia ngec atij në dorë. Së fundmi këtë rreng e kanë praktikuar edhe vendin tonë dhe është mbrojtësi i Teutës, Kuros, që ia ka punuar babit të tij. E madje e ka lënë goxha të presë. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Premier Liga po mendon që të mbyllë kampionatin e këtij viti pa kthyer lojtarët në stërvitje e në fushën e lojës, duke ndjekur shembullin

Ditë të bardha për ish-futbollistin e famshëm Brazilian, Rinaldinho, i cili ka lënë ambientet e burgut të kryeqytetit të Paraguait, Asunc

Gjysma e ekipit të Teutës vazhdon normalisht stërvitjen në stadiumin “Niko Dovana”, teksa bëhet fjalë kryesisht për ata lojtarë që jetojn

Klubi gjerman i Verder Bremer, ku aktivizohet ylli i Kosovës, Milot Rashica, do të zbresë ditën e sotme në fushën e blertë, për t’u stërv

Sulmuesi i PSG-së, Edinson Cavani, që prej kohësh është përfolur se ka arritur marrëveshjen me Atletico Madridin, duket se është i destin

Sugjerimi se Lionel Messi mund të transferohet tek Interi zgjati vetëm disa orë.

Sulmuesi i Teutës, Idelino Gomes Kolibali, është nga të huajt e vetëm që ka mbetur në Durrës që pas ndërperjes së kampionatit më 12 mars.

Bayerni i Mynihut, udhëheqësi aktual i Bundesligës, njoftoi zyrtarisht se ka vendosur të rinisë stërvitjen (sot), megjithëse ushtrimet do