SHBA fiton 13-0 dhe vendos rekord!

12/06/2019 - 14:26

Një surprizë vjen nga bota e futbollit të femrave. Shtetet e Bashkuuara të Amerikës kanë mposhtur me rezulttin 13 me 0 Tailandën.

E kjo fitore është futur në historinë e futbollit për femra si fitorja më e thellë. Kampionët e vitit 2015 e mbyllën pjesën e parë me rezultatin 3-0. 

Pastaj SHBA nuk u mjaftua me aq, duke shënuar edhe 10 herë të tjera. Në futbollin për femra është pikërisht SHBA-ja ajo që e mbante rekordin edhe para këtij të vendosur tani. Atëherë SHBA kishte mposhtur Kinën me rezultatin 7-0.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Cristiano Ronaldo praktikisht humb ndeshjen me Atalantën në Bergamo.

Në një intervistë për mediat italiane, Marash Kumbulla flet për të ardhmen e tij, për interesimin e një klubi i madh si Juventusi, për mu

4-3-3 duket i vetmi i paprekshëm te Milani, madje edhe në rast se në ekipin e Stefano Piolit zbarkojnë Granit Xhaka dhe Zlatan Ibrahimovi

Në një sezon ka çaste kur e kupton se objektivat janë më shumë fryt i fantazisë dhe i një ambicjeje të parritshme se sa mundësi reale për

Teuta do të udhëtojë ditën e diel drejt Shkodrës për të sfiduar në “Loro Boriçi” Vllazninë.

Mungesa e aktivitetit fizik mes të rinjve në botë është kthyer në epidemi globale.

Pas stërvitjes së ditës së djeshme, stafi mjekësor i klubit të Napolit ka komunikuar mungesën e sigurt të sulmuesit polak, Arkadiuz Milik

Si të mos mjaftonin rezultatet negative, Ferrari përfshihet tani në valën e një skandali mashtrimi që nëse do të faktohet si i tillë, do

Emërimi i Jose Mourinhos në krye të Tottenhamit ka bërë kurioz opinionin sportiv për pagën që do të përfitojë trajneri luzitan te londine

“Air Albania” u inaugurua zyrtarisht pak ditë më parë në ndeshjen e fundit kualifikuese mes Shqipërisë dhe Francës, teksa shfaqi probleme