Shënoi golin e parë në Superiore, sulmuesi i Teutës: Ishte kënaqësi e dyfishtë

16/01/2021 - 14:30

Ildi Gruda shënoi dje golin e tij të parë në Kategorinë Superiore. Sulmuesi i talentuar luan sezonin e dytë në Durrës dhe tashmë shpreson të mos ndalet me kaq.

“Normalisht, kur shënon ndihesh mirë, por për mua ishte kënaqësi e dyfishtë, pasi ky ishte goli i parë në Superiore. I falënderoj të gjithë çunat dhe stafin për besimin e treguar ndaj meje. Ndaj Bylisit ishte e rëndësishme të fitonim pas asaj ndeshjeje jo të mirë në Shkodër.

Mendoj se zhvilluam një lojë të mirë, por tashmë shpresoj të vazhdojmë me fitore në seri. Në kampionatin tonë nuk ka ndeshje të lehta. Tashmë luajmë me Kastriotin, që ka një ekip të mirë. Ne do të shkojmë me synim të qartë për tri pikë në këtë takim të radhës”, deklaroi 21-vjeçari.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas dy sezonesh Mauro Icardi mund t’i japë lamtumirën Paris Saint Germain.

 Skuadra kineze e Jiangsu FC, e cila fitoi titullin në muajin nëntor, nuk do të jetë më pjesë e elitës së futbollit kinez.

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare ish-futbollisti i njohur dhe trajneri kroat, Zlatko Kranjçar.

Në ndeshjen PSV-Ajaks e cila përfundoi me shifat e barabarta 1-1, gati sa nuk plasi konflikti në minutat e fundit të ndeshjes.

Teuta barazoi 2-2 me Kukësin në “Niko Dovana”. Vendasit kaluan dy herë në avantazh, duke u barazuar nga verilindorët.

Çfarë nuk u pa në TV në sfidën Teuta-Kukësi të luajtur në stadiumin “Niko Dovana”:

Nuk ka fitues në super sfidën e kësaj fundjave në Premier League mes Manchester United dhe Chelsea.

Inter arriti një tjetër fitore në Serie A, duke forcuar pozitat në krye të renditjes.

Pavarësisht se aventura me Tiranën ka përfunduar, Emanuel Egbo vazhdon të shijojë suksesin e arritur sezonin e shkuar, kur u shpall kampi

Në dhjetor të vitit të kaluar u regjistrua një ngjarje e pakëndshme në ndeshjen mes dy skuadrave italiane në Serinë D, Trento dhe San Xho