Sherr në avionin e Lacios, Tare ndal tifozin e irrituar

Postuar: 12/03/2018 - 15:07

Tifozët e Lacios nuk e kanë pritur aspak mirë barazimin që skuadra e tyre ka marrë në transfertë ndaj Cagliarit, në një ndeshje ku vendimet arbitrare ishin të dyshimta dhe kanë penalizuar skuadrën bardhekaltër.

Por, gjatë rrugës së kthimit një incident jo i këndshëm ka ndodhur në avionin me të cilin po udhëtonte ekipit lacial. Një ultras i skuadrës që kishte udhëtuar gjithashtu për të ndjekur takimin nuk i ka kursyer ironitë me lojtarët për rezultatin.

Por, pas disa minutave me fjalë ai ka akuzuar Luis Nanin për mosmotivim dhe është çuar në këmbë për të krijuar një konflikt fizik me të. I pari që ka ndërhyrë për qetësuar situatën ishte drejtori sportiv, Igli Tare që është ndihmuar edhe nga të tjerë futbollistë të ekipit.

Në pjesën e mbetur të udhëtimit nuk ka pasur më probleme, ndërsa në momentin që avioni ka zbritur në pistë tifozi është shoqëruar nga forcat e rendit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Frederiko Di Françesko u pë një personazh negativ pas pështymës që ai mori ndaj Dagllas Kosta në ndeshjen Juventus-Sasuolo.

Kalimi i Diego Maradonës në stolin e klubit meksikan, Dorados de Sinaloa, ka sjellë kritika dhe komente të shumta.

Bledi Shkëmbi ka shumë kritika por nuk e bën dramë humbjen me Luftëtarin.

Luftëtari fiton bindshëm 3-1 dhe kthyer shpresën jo thjesht për qëndrimin në Superiore, por edhe për të përsëritur suksesit e sezonit të

Një tjetër futbollist i Realit të Madridit ka marrë dënim për shkelje tatimore. Kësaj here bëhet fjalë për Luka Modriç.

FSHF ka bërë të ditur çmimet e biletave për miqësoren që kombëtarja jonë do të luajë më 10 tetor në “Elbasan Arena” me Jordaninë.

Sulmuesi i Romës Edin Dzeko është në radarët e Realit të Madridit. Kjo është ajo që raportojnë mediat spanjolle.

Një ish-futbollist legjendar i Liverpulit ka bërë një rrëfim tronditës për BBC.