Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Shorti i Ligës së Europës/ Milani peshkon Mançester Junajtidin, ja të gjitha përballjet

26/02/2021 - 14:05

Liga e Europës mbylli mbrëmjen e djeshme fazën e parë me eliminim të këtij sezoni, ku u plotësuan të gjitha skuadrat që do të duelojnë në fazën e 1/8-ave të garës.

Të tetë përballjet u mësuan ditën e sotme  në orën 13:00 në Nion të Zvicrës, ku u hodh shorti për raundin e radhës së Ligës së Europës.  Short “djallëzor”!

Goglat rezervuan një përballje mes 2 “djajve”. Bëhet fjalë për Mançester Junajtid dhe Milanin, që do të përplasin brirët në këtë raund delikat të kompeticionit të dytë më të rëndësishëm për klube në Europë.

Në këtë fazë, shorti ishte  i lirë, pra secila nga skuadrat mund të përballej me njëra-tjetrën,  ndryshe nga faza paraprake kur përjashtoheshin përballjet nga i njëjti shtet.

Ndërkohë, ndeshjet e fazës së 1/8-ave të Ligës së Europës do të zhvillohen në dy data (11 dhe 18 mars). Ja ndeshjet:

  • Ajaks-Jang Bojs
  • Dinamo Kiev-Vijareal
  • Roma-Shaktar Donjesk
  • Olimpiakos-Arsenal
  • Dinamo Zagreb-Totenhem
  • Mançester Junajtid-Milan
  • Sllavia Pragë-Rejnxhërs
  • Granada-Molde

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lajm jo i mirë për Realin e Madridin në momentin kyç të sezonit.

Juventusi nuk po gjen paqe këtë sezon. Nuk ka vazhdimësi në rezultate dhe as siguri për të ardhmen.

Fjalët e Elvis Plorit, një javë më parë në “Rubrika Sportive” vazhdojnë të krijojnë pështjellim dhe polemika.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, mendon se tashmë çdo gjë bëhet më e vështirë me skuadrën e tij në vendin e parë.

Është ngjitur në kuotën e 7 golave, 3 më pak se shoku i tij i skuadrës, Dejvi Bregu.

Vedat Muriqi nuk ia ka dalë që deri tani të përmbushë pritshmëritë me Lacion.

Napoli mposhti Sampdorian ditën e djeshme me rezultatin 2-0, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme, e cila i mban në garë për zonën

Trepça mposhti në fundjavë Arbërinë në kampionatin kosovar, me rezultatin 1-0, duke marrë kështu një fitore shumë të rëndësishme.

Pas plot 11 vitesh mungesë, Interi i këtij sezoni duket shumë pranë titullit kampion.