Shpulla ndaj Candrevës i kushton shtrenjtë, ja sa javë pezullohet De Paul

18/09/2019 - 13:32

Shpulla që i dha Candrevës në ndeshjen mes Interit dhe Udineses, i ka kushtuar shtrenjtë fantazistit argjentinas Rodriogo De Paul, pasi përveçse la skuadrën me 10 futbollistë që në minutën e 36’, do të përballet edhe me një dënim të rëndë.

Kështu De Paul është pezulluar për plot 3 javë nga Gjykata Sportive në Itali, e cila ka vepruar me “dorë të hekurt” ndaj argjentinasit, që për hir të së vërtetës, bëri një gjest të turpshëm në “San Siro”.

Ia ka hedhur vetëm me një javë pezullim dhe me një gjobë prej 2 mijë eurosh, mesfushori i Brescias, Dessena, i cili u akuzua për sjellje të papërshtatshme ndaj kundërshtarit dhe simulim në zonën kundërshtare.

Me nga një javë pezullim ia kanë hedhur edhe sulmuesi i Veronës, Stepinski dhe mbrojtësi i Milanit Calabria, të cilët u ndëshkuan me kartonë të kuq në ndeshjen mes dy skuadrave të dielën në mbrëmje.

Ndërkohë, futbollistit të Bolognës i është dhënë një karton i verdhë dhe një gjobë prej 2 mijë eurosh, për simulim në zonën kundërshtare, ndërsa klubi i Cagliarit ka marrë një gjobë prej 5 mijë eurosh, për shishet e hedhura nga tifozët sardë në fushën e lojës.

Vlen të theksohet se Gjykata Sportive në Itali nuk ka marrë parasysh dy rastet e evidentuara me bujë si sjellje raciste, të tifozërisë së Cagliarit ndaj Lukakut dhe asaj të Veronës ndaj Kessie.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Armand Duka, president i Federatës Shqiptare të Futbollit, ndërhyri në lidhje të drejtpërdrejt në emisionin "Punto Nuovo Sport Show", në

Teuta do të udhëtojë ditën e diel drejt Shkodrës për të sfiduar në “Loro Boriçi”, Vllazninë.

Juventusi është kthyer në vitet e fundit në një nga skuadrat më të mira në botë, duke u kthyer padyshimnë favoritin kryesor për të fituar

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, në një intervistë për “Corriere dello Sport”, ka folur veç të tjerash, edhe për të ardhmen

Përplasje mes Lionel Messit dhe Edinson Cavanit në miqësoren Argjentintë-Uruguai 2-2, e zhvilluar në Izrael.

Sulmuesi pësoi një dëmtim në ndeshjen e fundit me Liverpulin ndaj Sitit, dhe kjo e ka detyruar atë të qëndrojë larg fushave të blerta, du

Himni i Francës është vërshëllyer masivisht nga të gjithë të pranishmit në stadiumin e ri kombëtar.

Pas pauzës për shkak të Kombëtareve, do të rikthehet këtë fundjavë Kategoria Superiore, teksa do të zhvillohen përballjet e javës së 13-t

E godet topin me aq forcë sa mundej, por këput një ndriçues në tribunë, që për pak mund të kishte shkaktuar ndonjë viktimë mes tifozëve.