Shtanget Lacio e Strakoshës, Udineze i shënon 3 gola në shtëpi

29/11/2020 - 19:04

Lacio e Thomas Strakoshës ka zhgënjyer në shtëpi, duke u mposhtur me rezultatin 1-3 nga Udineze në ndeshjen e vlefshme për javën e 9-të të Serisë A.

Humbja e tretë për të kaltërit e Inzagit, të cilët janë shumë larg pritshmërive këtë sezon.

Pavarësisht se u rikthye si titullar pas një mungese afro 1 mujore, gardiani shqiptar, nuk arriti të shmangte këtë humbje të hidhur të skuadrës së tij.

Arslan, Puseto dhe Foresteri ishin autorët e golave për bardhezinjtë, ndërkohë që për Lacion, golin e vetëm e shënoi Imobile me penallti në minutën e 74.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Armando Sadiku po pret të zyrtarizohet te FC Bolivar në Bolivi, pas largimit nga Erezumspor në Turqi.

Napoli pësoi një disfatë befasuese në ditën e djeshme të Serisë A, teksa u mposht nga Verona me rezultatin 3-1.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, foli pas barazimit në shtëpi ndaj Partizanit.

Është mbyllur pa fitues sfida direkte dhe më e rëndësishme e javës së 16-të të Superligës.

Është koha ajo heq dyshimet dhe në rastin e Gareth Gale, i cili vazhdon të përjetojë një moment të vështirë në karrierën e tij, faji duke

Frank Lampard nga dita e sotme nuk do të jetë më trajner i Chelsea-t.

Italia drejt përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokyos.

Mesut Özil lë pas 8 vitesh Arsenalin për të nisur një aventurë të re dhe të parën në vendin e tij të origjinës, me Fenerbahçen në Turqi.