Shtyrja i vjen në ndihmë Teutës, ja situata me 3 titullarët

28/09/2020 - 12:36

Teuta ka qenë një nga skuadrat më aktive në merkaton e verës, duke afruar lojtarë për skuadrën e parë dhe atë U-21 që është në formatim e sipër.

Gjatë seancës së zhvilluar në kompleksin “Olympic Park” pati një rikthim të madh, Blagoja Todorovski iu bashkua grupit në stërvitje dhe do të jetë gati. Mbrojtësi i linjës së djathtë ditët e fundit po stërvitet me ngarkesë të plotë, çka do të thotë që do të jetë gati sapo të startojë sezoni 2020-2021.

E njëjta gjë nuk mund të thuhet për Aleksandër Kuron dhe Fabjan Beqjan, që u duhet ende kohë që të kalojnë dëmtimet.

Kjo periudhë shtyrje e fillimit të sezonit të ri, po u vjen në ndihmë durrsakëve, për rikuperimet e lojtarëve të dëmtuar, duke qenë se janë titullarë të rëndësishëm…

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Milani dhe Roma ofruam një mbrëmje emocionuese në përplasjen e fundjavës në Serinë A (3-3), por spektakli i “San Siros” u njollos në njëf

Milani nuk arriti të afronte në skuadër një qëndërmbrojtës në merkaton e verës dhe do të tentojë ta bëjë këtë në merkaton e dimrit në mën

Maurizio Sarri është shumë pranë zgjidhjes së kontratës me Juventusin.

Liga Profesioniste e futbollit e mbledhur në orën 13:00 të kësaj të enjteje, ka vendosur t’i japë fund bojkotit dhe të nisë kampionatin e

Aleksandër Pato do të rikthehet në futbollin italian për të nisur një eksperiencë të re.

Futbolli është shumë më tepër se një lojë 90 minuta teksa ia del gjithnjë të përfshijë shumë njerëz të cilët apasionohen dhe më pas e bëj

Lorenco Vila krenohet me Teutën. Sulmuesi mendon se skuadra është më shumë se gati për ta nisur sezonin dhe ëndërruar titullin.

Reali i Madridit i shpëtoi turpit në minutat e fundit ditën e djeshme në Ligën e Kampioneve, teksa arriti të barazojë 2-2 Myshengladbahun

Lajm i madh për futbollin shqiptar.Bojkotit mesa duket po i vjen fundi dhe për këtë një sinjal e ka dhënë Federata Shqiptare e Futbollit