Skuadra austriake nderon Fadil Fokrrin, ja çfarë bëjnë futbollistët para ndeshjes

13/06/2018 - 16:57

Skuadra austriake, SV Grodig Salzburg, në të cilën aktivizohet edhe futbollisti me prejardhje kosovare, Djellon Çunaku, ka nderuar presidentin e Federatës Kosovare të Futbollit, Fadil Vokrri, i cili ndërroi jetë disa ditë e shtunë pas një ataku kardiak.

Para një ndeshje, të gjithë futbollistët mbajtën në duar fotografinë e Vokrrit, teksa kanë mbajtur edhe një minutë heshtje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Chris Gunter do t’i kërkojë Gareth Bale borxh avionin privat për të sjellë familjen në Shqipëri, kur do të bëhet futbollisti me

Ndeshjet e javës së 8-të të Kampionatit Kombëtar në Volejboll për meshkuj nuk kanë sjellë asnjë ndryshim në renditje, pasi ekip

Kapiteni i Kombëtares, Mërgim Mavraj, ka kërkuar falje publike të dielën për kartonin e kuq që mori një natë më parë duke lënë shokët e s

Nga një kombëtare e cila na përfaqësonte denjësisht në Europian, në një kombëtare që mundet me rezultatin 4-0… Kuqezinjtë nën d

Festa e Andi Lilës në Europian, pas golit të Sadikut, 2 vjet e gjysmë më pas duket si një kujtim i largët për Shqipërinë e futb

Eros Grezda ishte një nga lojtarët më aktiv në fushën e lojës, në ndeshjen kundër Skocisë, që ekipi ynë kombëtar luajti një ditë më parë

Një lajm “bomb” ka qarkulluar ditën e sotme në mediat spanjolle, dhe më konkretisht është “Don Balon” që bën me dije se lideri

Ditën e djeshme Kombëtarja mori një humbje shokuese dhe turpëruese në të njëjtën kohë përballë Skocisë.

Ditmar Bicaj pret vazhdimësi. Pasi kanë "blinduar" vendin e tretë, duket se te Teuta nuk kanë më në plan që ta lëshojnë.

Erdhi në Shqipëri me 11 mungesa dhe duke e menduar si të pamundur fitoren, shpresoi tek barazimi.