Skuadra austriake nderon Fadil Fokrrin, ja çfarë bëjnë futbollistët para ndeshjes

Postuar: 13/06/2018 - 16:57

Skuadra austriake, SV Grodig Salzburg, në të cilën aktivizohet edhe futbollisti me prejardhje kosovare, Djellon Çunaku, ka nderuar presidentin e Federatës Kosovare të Futbollit, Fadil Vokrri, i cili ndërroi jetë disa ditë e shtunë pas një ataku kardiak.

Para një ndeshje, të gjithë futbollistët mbajtën në duar fotografinë e Vokrrit, teksa kanë mbajtur edhe një minutë heshtje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!:

Lajme nga e njëjta kategori

Golat e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit i dhanë fitoren Zvicrës në ndeshjen e dytë të Botërorit përballë Serisë.

Zvicra ka përmbysur rezultatin 2-1 përballë Serbisë.

Granit Xhaka ka shënuar një ndër golat më të bukur të karrierës pikërisht përballë Serbisë.

Te Liverpooli janë optimistë se Thomas Strakosha do të jetë portieri i ri i Reds.

Nigeria ka marrë një fitore të rëndësishme duke mposhtur me rezultatin 2-0 skuadrën e Islandës që para pak ditësh barazoi me Argjentin

Ish-drejtori sportiv i Anzhit, Eldar Issayev, u arrestua nga autoritet ruse për shitje të biletave false të Botërorit.

Kritikat në Argjentinë janë të ashpra dhe gazetari i mirënjohur Fernando Niembro kërkon që 5 herë fituesi i Topit të Artë të heqë dorë

Emre Can është zyrtarisht futbollist i Juventusit në Serinë A.

Pasi nuk fitoi dot Champions League kundër Real Madrid, Jurgen Klopp ka nisur pushimet dhe duket se ka kohë për postime në rrjetet social