Stivi Frashëri, zyrtarisht pjesë i Teutës

14/08/2019 - 13:55

Stivi Frashëri do të jetë portieri i ri i Teutës për dy sezonet e ardhshme, duke kompletuar një repart ku klubi kishte mangësi pasi kishte në dispozicion vetëm Çeleskin që pas largimit të Hidit. Zyrtarizimi ka ardhur nga vetë klubi durrsak i cili bëri të ditur se ai i ishte bashkuar menjëherë skuadrës së re në Korçë ku po kryhet faza përgatitore.

“Stivi Frashëri është zyrtarisht lojtar i Teutës. Portieri korçar ka nënshkruar marrëveshjen që e bën pjesë të Teutës për dy sezone. Frashëri vjen si një përforcim me shume vlera për skuadrën durrsake. Ish-portieri i Kukësit i është bashkuar skuadrës ditën e sotme në Korçë”, shkruhej në njoftimin e klubit durrsak për futbollistin.

Kjo është skuadra e pestë në Superiore për portierin 28-vjeçar i cili më përpara në vendin tonë ka veshur fanellën e Bylisit, Tiranës, Flamurtarit e së fundmi Kukësit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zlatan Ibrahimovic do të rikthehet në Itali, por ende mbetet një rebus skuadra që do të zgjedhë për të vazhduar karrierën e tij.

Arbitri Sokol Bebja u sulmua nga tifozë të skuadrës së Shkumbinit në sfidën e Kategorisë së parë ndaj Dinamos.

Superiorja rikthehet mesjavën e ardhshme, e madje skuadrat do të luajnë në mesjavë, pikërisht të mërkurën e 18 dhjetorit, kur të dhjeta s

Derbi lë me pasoja stadiumin “Air Albania”, ndërsa FSHF kërkon dënimin e shkelësve të ligjit.

Pas shkarkimit të trajnerit Bledi Shkëmbi, Teuta nuk ka humbur kohë dhe ka rikthyer pas 10 vitesh në stol Edi Martinin.

Jurgen Klop i ka quajtur propozimet për ndeshje ekstra në Champions si një idiotësi të madhe.

Klubi i Teutës e ka cilësuar të turpshëm gjykimin e kryesit Juxhin Xhaja dhe asistentëve të tij në ndeshjen ndaj Kukësit.

Paulo Dybala është pa diskutim njeriu i momentit te Juventus.

Pas triumfit të Boris Johnson, Britania po afrohet akoma dhe më shumë me Brexit.

Roma nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 përballë austriakëve të Wolfsberger, duke u kualifikuar e dytë e grupit në fazën e 1/16-ave të