Strakosha: Më thonë se jam këtu vetëm sepse Tare është shqiptar. Interi, ndjesia më e keqe

14/11/2019 - 15:45

Thomas Strakosha është kthyer përsëri në protagaonist me skuadrën e Lacios, duke e ndihmuar këtë të fundit që të ngjitë një nga një shkallët për t’u kthyer në zonën Champions, aty ku ekipi pretendon të kthehet në sezonin e ardhshëm edhe pse marrëdhëniet me Europën në vitet e fundit nuk i ka pasur aq të mira.

Nga grumbullimi i përfaqëuseses, portieri i kuqezinjve ka dhënë një intervistë të gjatë për “Corriere Dello Sport”, duke u ndalur sidomos te paraqitjet e tij në Itali ku në javën e fundit ka pritur një penalti ndaj Leçes.

"Po mundohem që të përmirësohem në çdo aspekt, nuk e cilësoj veten një pritës penalltish, por shpresoj që të bëhem i tillë. Nuk ka sekrete të mëdha, me Grixhionin studiojmë gjuajtësit e pastaj në moment vendos nga të hidhem", shpjegoi lojtari i cili ka treguar momentet negative që nuk do të harrojë kurrë.

"Është finalja ime e parë e Kupës e humbur ndaj Juventusit dhe humbja në Salcburg. Por ajo me Interin më 20 maj, më ka lënë ndjesinë më të keqe në karrierën time. Vija nga një javë e tmerrshme për një dëmtim në shpinë dhe nuk isha i sigurt se mund të luaja, mendoja se nuk mund të ndihmoja skuadrën. Pritja më e bukur? Ajo ndaj Dibala në "Allianz" sidomos për vlerën që kishte, pritje në minutën e fundit dhe nuk fitonim atje prej 15 vitesh", ka treguar Strakosha i cili pranon se shpesh përballet me paragjykimin se është shqiptar.

"Kritikat? Nuk i vë vesh, nuk shoh dhe nuk dëgjoj. Kur më thonë se jam këtu vetëm sepse Tare është shqiptar mendoj: më mirë të më kritikojnë mua se sa skuadrën, ka gjithmonë paragjykime", shpjegoi ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kukësi nuk e shpërdoron mundësinë për të marrë kreun e renditjes, me shansin që iu dha nga Tirana, që triumfoi 1-2 në derbin e kryeqyteti

 Julian Nagelsman është një nga emrat më interesantë që ofron aktualisht trajningu botëror.

Në sezonin e tij të 4 në krye të Manchester Cityt, ecuria e Pep Guardiolës ka qenë disi e komplikuar.

Pas derbit të kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës ku bardheblutë dolën triumfues, paardhur edhe reagimi i Zv/kryeministrit të Shqipëri

Një video e publikuar në llogarinë e futbollistit të Mançester Junajtid Xhesi Lingard ka irrituar pa masë trajnerin e tij Ole Gunar-Solsk

Debati mbi futbollistin më të mirë në histori, është gjithnjë një temë e cila gjeneron shumë debat.

PSG hipotekoi kualifikimin për në Champions por më shumë se sa një bileta për në fazën me eliminim direkt, ajo që më bëri më shumë përsht

Inter është kthyer prepotent në Serie A këtë sezon por dështuan në mënyrë të pabesueshme në Champions, duke vërtetuar dhe një herë se jan

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, doli ditën e sotme para mediave, për të folur në prag të ndeshjes së nesërme që ekipi i tij luan kundër