Sulmuesi gati, mungon mbrojtësi. Martini bën lëvizjet para Kastriotit

01/12/2020 - 13:57

Teuta luan në fundjavë një ndeshje delikate, me skuadrën që deri më tani nuk ka asnjë humbje në Superiore pas pesë javësh, Kastriotin e Krujës. Durrsakët luajnë në shtëpi dhe pas barazimeve, tashmë duan 3 pikët.

Por, Edi Martini, trajneri i Teutës nuk do të ketë një nga pikat e forta të skuadrës së tij, mbrojtësin Rustem Hoxha. Por, do të rikthehet Lorencio Vila, sulmuesi kryesor sezonin e shkuar dhe që kishte shënuar 1 gol në tri javë para se klubi ta pezullonte për debate me trajnerin.

Teuta është ndërtuar për titull dhe një fitore në pesë javë është shumë pak për durrsakët që deri më tani janë ende larg pritshmërive, ndonëse në Durrës është investuar shumë, duke afruar mjaft kualitete nga skuadrat që pretendonin titullin në elitë në sezonin e shkuar…

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për zyrtarizimin ndoshta duhet të kalojnë edhe disa orë, por tahsmë nuk ka më asnjë dyshim, Marley Aké do të jetë futbollist i Juventusit

Milani pësoi humbjen e dytë radhazi, këtë herë në derbin e Madoninnas, përballë Interit, që e nxori jashtë Kupës së Italisë.

Edi Reja është gati të ulet në pankinën e Napolit deri në fundin e këtij sezoni.

Antonio Conte, në përfundim të derbit me Milanin në Kupëm e Italisë, u shpreh se zikaltrit e merituan fitoren.

Derbi mes Interit dhe Milani ka regjistruar përveç golit të Ibrahimoviçit dhe përplasjen e ashpër verbale mes yllit suedez dhe sulmuesit

Edhe Zhoze Murinjo solidarizohet me ish-lojtarin e tij, Frenk Lampard, për shkarkimin nga stoli i Çelsit pas 18 muajsh dhe si ish-trajner

Blerim Krasniqi ishte autori i golit të vetëm të bluve në barazimin 1-1 që Teuta arriti në shtëpi ndaj Partizanit.

Mes Sergio Ramos dhe Real Madrid duket se kanë lindur problemet e para.

Ashtu si edhe kjo javë që lamë pas, edhe në atë pasardhësen, Kategoria Superiore do të jetë e ndarë në dy ditë.

Ndeshjet e radhës do të jenë vendimtare për të ardhmen e Gennaro Gattusos.