Sulmuesi i Milanit me COVID, telashe për kuqezinjtë dy ditë para ndeshjes në Europë

15/09/2020 - 16:44

Zbardhet misteri i mungesës së sulmuesit Rafael Leao në stërvitjet e Milanit. Sulmuesi portugez ka rezultuar pozitiv me Koronavirus dhe në këtë mënyrë është duke qëndruar në karantinë.

Në një bisedë që Leao kishte me një mik në “Twitter” i ka treguar atij se është në karantinë, diçka që zbulon se ai është infektuar me Koronavirus. Milani respektoi protokollet shëndetësore dhe ndoqi udhëzimet në lidhje me privatësinë, prandaj dhe rasti i sulmuesit me Koronavirus nuk u komunikua  nga klubi.

Portugezi është në gjendje të mirë dhe asimptomatik, teksa po pret tamponin e dytë, ndërkohë që pritet të jetë i gatshëm për Piolin në fund të muajit shtator ose në fillim të tetorit.

Një telash ky për Milanin, që dy ditë më vonë do përballet ë raundin e dytë kualifikues në Ligën e Europës ndaj irlandezëve të Shamrok Rovers.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rrezikoi që të mos kualifikohej për në sesionin e fundit të provave zyrtare, por Lewis Hamilton ka fituar “pole position” në Çmimin e Mad

Mançester Junajtid ka marrë fitoren e parë për këtë sezon, teksa ka mposhtur me rezultatin 3-2 Brajtonin në transfertë në një ndeshje të

Ndryshimi i brezave në kombëtaren e Argjentinës ka bërë që disa prej futbollistëve më të rëndësishëm të viteve të fundit të mos grumbullo

Liga e Futbollit e pa të arsyeshme të sqarojë publikisht argumentet e kërkesave ekonomike që i ka drejtuar qeverisë, pasi ia dërgoi ato e

Zinedine Zidane e ka thënë hapur se nuk pret më lojtarë të rinj në ekipin e tij, edhe pse në fakt vetëm ka bërë largime këtë verë.

Qesharake ajo që ka ndodhur me provimin e gjuhës italiane që dha disa ditë më parë Luis Suarez.

Talenti shqiptar Kristian Dervishi është zyrtarisht pjesë e Interit.

Totenhemi nuk e pati të lehtë mbrëmjen e djeshme ndaj Shkëndijes së Tetovës, megjithatë në fund fitoi me rezultatin 1-3.

Rei Manaj nuk ka më vend te Barcelona dhe këtë klubi katalanas ia ka bërë të qartë duke e lënë jashtë listës së të grumbulluarve për përg