Super buxheti i Man.United, 230 mln euro për merkato

15/04/2019 - 17:12

Man.United po përpilon një super buxhet për tu rikthyer konkurrues në Premier League dhe Champions League.

Sipas të përditshmes britanike Sunday Express, Ole Gunnar Solskjaer do të ketë në dispozicion këtë verë 230 milion euro për fushatën e blerjeve, një shumë e konsiderueshme pasi këtu nuk përfshihen përfitimet që mund të vijnë nga shitja e lojtarëve të ndryshëm.

Gjithnjë sipas mediave britanike, Christian Eriksen është objektivi kryesor i United. “Djajtë e kuq” shohin tek Eriksen profilin e duhur për të rritur më shumë cilësinë në repartin e mesfushës.

Fantazisti danez është lojtari ideal për të lidhur si duhet mesfushën me sulmin, gjithashtu një futbollisti i cili ka një raport shumë të mirë me golin. Eriksen është gjithashtu objektivi i shumë klubeve të mëdha europine, por ky buxhet ia lejon të bëjnë një çmenduri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tjetër kapitull në ndeshjet e trukuara në kampionatin spanjoll.

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në këtë periudhë të nxehtë merkatoje.

Një incident i rëndë u regjistrua në ndeshjen e djeshme mes Serbisë U-21 dhe Austrisë U-21 të vlefshme për Kampionatin Europian të 21-vje

Iu bashkua Teutës në muajin janari, si një nga afrimet më të bujshme, por eksperienca e Armando Vajushit me bregdetarët zgjati vetëm pak

Pasi përfundoi periudhën e huazimit te Lugano, Armando Sadiku nga grumbullimi i kombëtares shqiptare bëri me dije se pas pushimeve do të

Ende pa e bërë prezantimin e tij, media italiane jep detaje se Mauricio Sarri ka pranuar Juventusin, por ndërkohë ka bërë vetëm dy kërkes

Kleis Bozhanaj është talenti shqiptar që kanë përfunduar në listën e dëshirave nga skuadrat më të mëdha europiane.

Mohamed Salah ka refuzuar shansin për t’iu bashkuar Realit të Madridit dhe Juventusit këtë verë, por ai do të marrë në konsideratë të ard

Bledi Shkëmbi është i lumtur që pas një sezoni të suksesshëm në krye të Teutës u shpërblye nga drejtuesit me rinovim të kontratës.Trajner