Surprizon Berluskoni: Kam bërë tifo për Juventusin!

Postuar: 15/04/2018 - 16:00

Silvio Berluskoni rikthehet të flasë dhe sa herë ai e bënë këtë gjë, padyshim është një lajm. Ish-presidenti i Milanit ka komentuar humbjen dramatike të Juventusit kundra Real Madrid.

"Kam bërë tifo për Juventusin. Ata bën një lojë të madhe dhe treguan karakter. Do të ishte e jashtëzakonshme të bënin atë që bëri Roma por fati nuk ishte në anën e tyre", shprehet Berluskoni.

Berluskoni nuk është me aktiv në jetën futbollistike, megjthëse ai ka këshilluar trajnerin e ekipit të tij të zemrës, Milanit, që të luajë më 2 sulmues.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një ish-futbollist legjendar i Liverpulit ka bërë një rrëfim tronditës për BBC.

   Sigurisht që formacioni i javës së parë në Champions përbëhet nga lojtarë që kanë mundur të kenë sukses me skuadrat e tyre në ndeshjet

   Shumë pak do ta kujtojnë emrin e Alban Jusufit, ish-lojtarit të Vllaznisë i cili tashmë është kthyer sërish në skenë, por në një prota

Ndëshkimi me karton të kuq i Cristiano Ronaldos për Juventusin, në ndeshjen kundër Valencias, ishte absurd.

Alkool dhe drogë brenda stadiumit të ri të Tottenham.

Klubi i Teutës ka pasur një agjendë të ngarkuar dje, teksa fillimisht është bërë një mbledhje mes presidentit, shefit të klubit, stafit t

Dueli i Gjirokastres është një malore për Teutën, pasi formacioni i drejtuar nga Bledi Shkëmbi ka disa tabu për të thyer.

   Kampioni i botës në peshën super të mesme në kategorinë WBC, David Benavidez, ka rezultuar pozitiv pas një kontrolli antidoping që ësh

Pas humbjes ndaj Skocisë, Shqipëria e Christian Panuccit merr një lajm të mirë nga FIFA.