“Ta pres fytin”, kërcënimi i rëndë i trajnerit serb bën xhiron e internetit

14/09/2019 - 14:45

Një reagim jashtë normales i trajnerit serb Nenad Lalatoviç është duke bërë xhiron e internetit. Pavarësisht triumfit ndaj Radniçkit ditën e djeshme, tekniku i Vojvodinës është shfaqur tepër i irrituar, teksa ka kërcënuar me jetë një tifoz në tribunën qendrore, duke i bërë me shenjë se do ia presë fytin.

Lalatoivç pritet të mbajë përgjegjësi për sjelljen e tij të shëmtuar, teksa ka marrë vëmendjen e shumë prej mediave botërore.

Vojvodina kryeson momentalisht kampionatin serb me 19 pikë në 8 ndeshje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Stefano Pioli u thirr te Milani për të korrigjuar nisjen e keqe të sezonit të Milanit me Marko Xhampaolon.

Kategoria Superiore rikthehet shumë shpejt, teksa java e nëntë, që shënon edhe mbylljen e fazës së parë, do të luhet këtë mesjavë.

Erjon Beu është nga ata durrsakë që kur dëgjon për arritjet dhe sukseset e tyre jashtë vendit, bën të ndjehet krenar çdo bashkatdhetar.

Dalja e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian po afron dhe pasojat e saj do t’i ndjejë edhe futbolli.

Gabriel Barbosa prej janarit të këtij viti, luani huazuar nga Interi te klubi brazilian i Flamengos.

Marash Kumbulla është një nga realitetet më të bukura të Serisë A dhe sigurisht që duke parë shpërthimin e talentit shqiptar, edhe klubi

Shqipëri-Francë do të jetë ndeshja e parë zyrtare dhe inauguruese në stadiumin më të ri në vendin tonë, në “Arenën Kombëtare” të kryeqyte

Sherif Kallaku vazhdon të tregohet gjithnjë e më shumë vendimtar me fanellën e Teutës, duke shënuar gola të rëndësishëm për durrsakët.

Mesfushori i Teutës, Arbër Çyrbja, shkëlqeu në ndeshjen e djeshme, ndërsa i mungoi vetëm goli.

Mund të humbasësh, por fiton përgëzimet e presidentit, si në rastin e ekipit të Flamurtarit, që u duartrokit në fund të ndeshjes nga Sina