Takime të shumta dhe të ftuar special, ja ç'po ndodh në Durrës

07/02/2018 - 09:10

Futbolli shqiptar zgjedh sot nga Durrësi drejtuesin e ri për 4 vitet e ardhshme si dhe anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv.

Një orë nga fillimi i Asamblesë, forca të shumta policie kanë rrethuar ambientin e “Hotel Adriatik” ku do të zhvillohen zgjedhjet, që duket si një shtetrrethim i vërtetë.

1

Pak minuta para fillimit të Asamblesë zgjedhore, presidenti Armand Duka është ulur në bar-in e resortit për të konsumuar kafen e mëngjesit.

Pas largimit të Dukës, në tavolinën e Gjicit mbërrin administratori i Flamurtarit, Sinan Idrizi. “Nuk firmosja pa ardhur ti”, ishte batuta e vlonjatit, drejtuar Gjicit.

Gjici dhe Duka

Në ambientet e hotelit kanë mbërritur edhe përfaqësuesit e UEFA-s dhe FIFA-s.

Gjici dhe Flamurtari

Në orën 08:38 mbërrin kandidati Bashkim Fino dhe takohet së pari me Koço Kokëdhimën, i shoqëruar nga kryetari i Bashkisë së Lushnjes, Fatos Tushe.

Fino

Nuk mungon kortezia, zv.presidenti Lutfi Nuri mirëpret kandidatin Bashkim Fino.

Fino zgjedhjet

Të pranishëm në Asamble janë edhe 2 bomberat e Kombëtares, Alban Bushi dhe Erion Bogdani.

Bushi dhe Bogdani

Presidenti i Partizanit, Gazmend Demi takon sekretarin e përgjithshëm të FSHF-së, Ilir Shulku.

Demi

Zv.presidenti i UEFA-s, po i drejtohet sallës ku do të mbahet Asambleja zgjedhore. /Panorama Sport/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teuta u ka dhënë dorën e fundit përgatitjeve në kuadër të sfidës së të shtunës që do të zhvillojë në Korçë me Skënderbeun.

Ka mbetur vetëm të njoftohet data e inaugurimit të Stadiumit “Al Bayt” në Katar, një nga vendet që do të mirëpresë ndeshjet e “Botërorit

Irani merr vendimin historik për lejimin femrave në stadium për të ndjekur ndeshjet e futbollit.

Teuta luan një ndeshje delikate, pasi do të ndehet me Skënderbeun në qytetin  Korçës, ditën e shtunë në orën 16:00.

Një ish-futbollist holandez është ekzekutuar në një atentat në Amsterdam.

Në Madrid ndaj Atletikos mbrëmjen e djeshme, sigurisht që nuk ishte një ndeshje e lehtë për Juventusin.“Zonja e Vjetër” po fitonte me dy