Talenti norvegjez firmos për 5 vite me Milanin

01/10/2020 - 16:16

Talenti norvegjez Jens Peter Hauge është zyrtarisht futbollisti më i ri i Milanit. “Djalli” bëri me dije nëpërmjet një njoftimi të fundit se ish-lojtari i Bodo Glimtit ka firmosur për 5 vite me kuqezinjtë.

Milani zbulon se Hauge do të mbajë numrin 15 në fanelë.

Anësori 20-vjeçar asistoi dhe shënoi kundër Milanit në ndeshjen e raundit të tretë të Ligës së Europës, ku “Djalli” u kualifikua me rezultatin 3-2. Paraqitja e tij e bindi klubin italian ta transferonte lojtarin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Cristiano Ronaldo vijon t’i mungojë fushave të futbollit për shkak se vijon të jetë i infektuar me COVID-19.

Pasi njoftoi tërheqjen nga futbolli i luajtur, Daniele De Rossi ka vendosur t’i futet rrugës së trajningut dhe po vijon të studiojë e të

Aventura e Blerim Xhemajlit në Kinë përfundon pa nisur, ose më sakëtsisht pas 8 muajsh të çuar dëm.

Pas vendimit drastik për mbylljen e stadiumeve, për shkak të pandemisë, tifozët holandezë, kishin gjetur një mënyrë tjetër komode për t’i

Futbollisti i Teutës, Fabian Beqja u detyrua t’i nënshtrohej ndërhyrjes kirurgjikale pasi pësoi një dëmtim.

Me Zhoze Murinjon nuk ka rrugë të mesme, ose e dashuron, ose e urren. Kjo vlen edhe për lojtarët që kanë punuar me të.

Teuta meriton notën 10 në këtë merkato në bazë të përforcimeve që ka bërë ekipi blu.

Teuta është gati, e vetmja gjë që pret tashmë është nisja e kampionatit.

Suksesi në transfertë përballë Dinamo Kiev i jep Juves më shumë qetësi përpara sfidës kundër Barcelonës në “Allianz Stadium”.

Mes shumë temave, për të cilat Gerard Piqué foli në intervistën e tij të gjerë me “La Vanguardia”, ishte edhe ajo që ndodhi me Leo Messin