Talenti shqiptar debuton si titullar me fanellën e Bajernit

29/04/2018 - 20:58

Të shumtë janë talentet shqiptar që luajnë me klube të rëndësishme Europiane dhe kanë një të ardhme tepër premtuese. Një ndër ta është dhe Meritan Shabani.19-vjeçari nga Kosova, i cili është pjesë e moshave të Bajernit, është thirrur në ekipin e parë nga trajneri Jup Hejnkes për ndeshjen ndaj Entraktit të Frankfurtit.

Trajneri i bavarezve i surprizoi të gjithë, teksa vendosi ta hedhë talentin shqiptar në formacionin titullar.

Shabani qëndroi në fushën e lojës për 56 minutash, duke bërë një paraqitje të kënaqshme, ndërsa më pas u zëvendësua nga mesfushori Tiago Alkantara.

Triumfoi me rezultatin 4-1. Golat u shënuan nga i riu Dorsh,  Vanger, Rafinja dhe Sule. Për Frankfurtin shënoi Haller. Kjo ishte hera e parë që Shabani aktivizohej si titullar me fanellën e bavarezëve në një ndeshje kampionati.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kosova do të përfitojë 1.5 milionë euro nga suksesi në Ligën D, ku e mbylli e para e grupit.

Reali i Madridit po përgatitet të rinovojë stadiumin Santiago Bernabeu me një investim faraonik.

Teuta “thyen”… vetveten. Ekipi i këtij sezonit është shumë herë më superior se ai i dy edicioneve të fundit.

Kosova ka arritur të shkruajë historinë duke u kualifikuar në fazën gjysmëfinale në Ligën e Kombeve, ndërsa edicionin e ardhshëm do të lu

Pas fitores në miqësoren me Uellsin me rezultatin 1-0, trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi deklaroi për Super Sport se skuadra gjeti s

“Kurrë nuk kam thënë se do të ndalem, do të doja të stërvitja sërish, ndoshta një ekip kombëtar”, është shprehur për “Sky Sport”

Pas humbjes turpëruese 4-0 përballë Skocisë, tifozët kuqezi kanë refuzuar të ndjekin nga shkallët e stadiumit miqësoren ndërmjet Shqipëri

Gjatë merkatos së verës së kaluar, Milani ishte pranë blerjes së Kristiano Ronaldos.

Një 6-vjeçar nga Parana në Argjentinë ka pushtuar kopertinat e mediave sportive, pasi vendosi të shesë të gjithë lodrat e tij, për të mbl