Tare tregon arsyet e ecurisë negative: Jemi më të penalizuar se Juve dhe Inter

08/07/2020 - 15:03

“Ndër tri skuadrat më të mira, që luftojnë për titull, ne jemi më të penalizuarit në drejtim të grupit të lojtarëve dhe kohës”. Kështu e ka nisur prononcimin e tij drejtori sportive i Lacios, Igli Tare, pas humbjes që skuadra kryeqytetase pësoi ndaj Leçes në transfertë, duke i thënë “lamtumirë”, luftës për titullin kampion. Një disfatë shokuese e të kaltërve që shokoi mbarë opinionin sportiv.

Pavarësisht se diferenca me kryesuesit e Juventusit është 7 pikë, Tare bën thirrje se gara për titull nuk ka mbaruar dhe kryeqytetasit nuk janë dorëzuar. Ai gjithashtu nuk nguron të rreshtojë edhe arsyet që sollën dështimin e Lacios javët e fundit, duke u shprehur:

“Kjo është ndeshja e katërt, nga pesë, që luajmë çdo tri ditë. Kjo do të thotë shumë, edhe nëse nuk është një justifikim. Ne e sqaruam edhe dje, ky grup beson akoma te titulli. Nuk mendoj se duhet të heqim dorë nga kampionati. Ky grup meriton respekt, ka luftuar dhe po lufton për diçka shumë të rëndësishme. Për sa kohë që ka shpresë, ne do të besojmë”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Armando Sadiku po pret të zyrtarizohet te FC Bolivar në Bolivi, pas largimit nga Erezumspor në Turqi.

Napoli pësoi një disfatë befasuese në ditën e djeshme të Serisë A, teksa u mposht nga Verona me rezultatin 3-1.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, foli pas barazimit në shtëpi ndaj Partizanit.

Është mbyllur pa fitues sfida direkte dhe më e rëndësishme e javës së 16-të të Superligës.

Është koha ajo heq dyshimet dhe në rastin e Gareth Gale, i cili vazhdon të përjetojë një moment të vështirë në karrierën e tij, faji duke

Frank Lampard nga dita e sotme nuk do të jetë më trajner i Chelsea-t.

Italia drejt përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokyos.

Mesut Özil lë pas 8 vitesh Arsenalin për të nisur një aventurë të re dhe të parën në vendin e tij të origjinës, me Fenerbahçen në Turqi.