Te Juventusi nuk mbajtën nervat, kapiteni dhe Kuadrado sherr në fushë

08/12/2019 - 19:05

Juventusi pësoi dje në mbrëmje disfatën e parë sezonale, teksa u mposht në “Olimpico” të Romës me rezultatin 3-1 nga Lacio. Bardhezinjtë e nisën mirë teksa kaluan në avantazh të parët me Ronaldon por u barazuan në fund të pjesës së parë nga një gol me kokë i Luiz Felipe.

Ndërsa, fraksioni i dytë i ndeshjes ishte për t’u harruar. Kampionët e Italisë nuk ia dolën të krijonin aksione të rrezikshme, ndërsa tensioni në radhët e bardhezinjve arriti kulmin me kartonin e kuq të marrë nga Kuadrado.

Por, kolumbiani nuk i mbajti nervat as ndaj shokut dhe kapitenit të skuadrës, Leonardo Bonuçit. Ky i fundit u mundua ta qetësonte kolumbianin pasi ishte nervoz por Kuadrado reagoi keq dhe u desh ndërhyrja e Pjaniç për të mos degraduar më shumë. Pas këtij momenti, Juventusi në inferioritet numerik pësoi edhe dy herë të tjera duke dalë kokulur nga përballja me Lacion.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deri në 15 milionë paund do të arrijnë në total shpërblimet e lojtarëve të Mançester Sitit në rast të një triumfi në Champions këtë sezon

Kriza e shkaktuar nga pandemia botërore tani ka goditur edhe futbollin. Shumë klube janë në vështirësi, përfshirë këtu edhe Arsenalin.

Jorge Messi, babai i “yllit” të Barcelonës, Lionel Messi, ka zbarkuar zyrtarisht në kryeqedrën e Lombardisë, Milano, që e ka përzgjedhur

Kampionët e Kosovës Drita, janë shtangur nga një lajm i papritur nga Ambasada e Zvicrës.

Sherif Kallaku nuk është më pjesë e Teutës, pasi do të vazhdojë karrierën me Lokomotivën e Zagrebit.

Futbolli holandez do të eksperimentojë një vendim historik që mund të ndryshojë përgjithmonë fytyrën e këtij sporti.

Maska në vendet publike, udhëtime vetëm me avionë privatë, ndalet në mënyrë kategorike shkëmbimi i fanellave.

Inter harron deklaratat e Contes, lë pas tensionin e fund sezonit dhe rikthehet fitues në Europa League, turne që dëshirojnë ti shkojnë d

Ashtu siç edhe lajmëroi Administratori i Interit Giuseppe Marotta në prag të ndeshjes së djeshme ndaj Getafes, sot ka ardhur edhe komunik

Atalanta mbylli një tjetër sezon mjaft të suksesshëm në kampionatin italian, ku ndryshe nga një vit më parë, këtë herë siguroi pjesëmarrj