Tek Teuta i heqin shiritin e kapitenit, Tefik Osmani thuajse i Tiranës

09/07/2019 - 13:26

Tefik Osmanit i hiqet shiriti i kapitenit, duke i hapur rrugën kalimit të tij te Tirana menjëherë pas ndeshjeve të Europës. Në prag të nisjes zyrtare të sezonit të ri, Teuta ka bërë edhe “gradimin” e kapitenit.Renato Arapi do të ketë në krah shiritin e kapitenit për sezonin e ri dhe rolin e liderit në fushën e lojës. Diçka e tillë përflitej prej ditësh dhe duket që ndaj Ventspilsit, do të konkretizohet ky vendim i klubit të Teutës.

Shiritin një vit më parë e ka mbajtur Tefik Osmani dhe vendimi për t’ia hequr atë duket si një hap nga klubi që paralajmëron lëvizje pas Kupave të Europës.

Osmani është lakuar si një nga emrat që mund të ndërrojë edhe skuadër në përfundim të Kupave të Europës dhe konfirmimi për një divorc të mundshëm mund të nisë me këtë lëvizje të klubit durrsak. Osmani mësohet se ka firmosur një parakontratë me Tiranën dhe ai në fund të sfidave evropiane do të luajë me bardheblutë sezonin e ri futbollistik.

Lojtari ka luajtur dy sezone te barddheblutë gjatë viteve 2009-2011, pas aventurave me Elbasanin, Partizanin, Teutën, Vllazninë e Skënderbeun në kampionatin shqiptar. Mbrojtësi në të gjitha skuadrat ka qenë titullar i padiskutueshëm në fushën e lojës, duke u aktivizuar shumicën e ndeshjeve, siç ka bërë edhe sezonin e fundit në Kategorinë Superiore me Teutën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ngjarje të pakëndshme në eliminatoren mes Bullgarisë dhe Anglisë, që përfundoi me fitoren e thellë 0-6 të “Tre Luanëve”.

Teuta afroi dy sulmues në merkaton e verës për të zëvendësuar largimet e Tomislav Bushiçit dhe Gerhard Prognit.

Klubi i Teutës po bën punime për të përmirësuar tapetin e stadiumit “Niko Dovana” dhe ka njoftuar se takimi i javës së 8 ndaj Flamurtarit

Ëndrra për Euro 2020 vazhdon. Kjo ëndërr për Kosovën u mbajt gjallë sot nga fitorja me rezultatin 2 me 0 kundër Malit të Zi.

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi.

Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka shkundur rrjetën e kundërshtarëve duke shënuar golin e parë për sfidën ndaj Moldavisë.

Ditën e sotme, trajneri i kombëtares U-21, Alban Bushi ka dalë në një konferencë për shtyp për të folur në prag të ndeshjes zyrtare kuali

E zeza mbi të bardhë në kontratë, “vendosin” që Roberto Mançini do të jetë trajneri i kombëtares italiane të paktën deri në vitin 2022, v

Shqipëria me disfatën 1-0 ndaj Turqisë humbi praktikisht mundësinë për të qenë e pranishme në Euro 2020.