Tërbohet Pike pas ndeshjes, gati të sulmojë fizikisht arbitrin Lahoz

02/03/2018 - 14:38

Xherard Pike e ndoqi ndeshjen me Las Palmasin nga pankina, si zgjedhje teknike, por mbrojtësi i Barcelonës ka qenë më i tërbuari nga katalanasit, në lidhje me gjykimin e bërë nga Antonio Mateo Lahoz.

Futbollisti spanjoll protestoi ashpër në tunel në fundin e pjesës së parë kundrejt arbitrit, por tonet e tij ishin shumë të ashpra në përfundim të ndeshjes, ku Pike ishte gati edhe për një konfrontim fizik.

Vetëm stafi i Barcelonës arriti që ta ndalte 31-vjeçarin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas Xhakomo Vrionit, apo akoma më përpara edhe Andi Zeqirit, Juventusi vendos që t’i shtojë skuderisë së të rinjve të shumtë që ka në dis

Dalja e fundit publike dhe zyrtare e Bernard Arno, lidhur me blerjen e mundshme të Milanit, tashmë daton 5 muaj më parë, një përgënjeshtr

Dalja e fundit publike dhe zyrtare e Bernard Arno, lidhur me blerjen e mundshme të Milanit, tashmë daton 5 muaj më parë, një përgënjeshtr

I kënaqur me skuadrën por jo me atë çfarë shkruhet në media.

Sfida e kampionatit rus e vlefshme për javën e 25-të të kampionatit mes Rostov dhe Krasnodar ka hyrë në historinë e futbollit botëror për

Pasi siguroi ngjitjen në Serinë A, Benevento e Pipo Inzagit është hedhur fuqishëm në merkato.

Duket se Interi dhe Lacio janë vërtet në një “luftë” për të fituar shërbimet e Marash Kumbullës.

Pasi u shpallën kampion për herë të 30-të të Bundesligë dhe arritën akordin total me Sane, drejtuesit e Bajernit kanë nisur punën për të

Rubin Hebaj pak nga pak po kkthehet përsri në formën e tij më të mirë dhe po tregohet vendimtar me skuadrën e Teutës në kampionat.