Tërbuni-Teuta luhet në Kamëz, durrsakët me rezervat

17/09/2019 - 11:11

Teuta ka zbritur në fushën e stërvitjes dhe skuadra durrsake do t’i përqendrojë përgatitjet në dy “frontet”, Kupën e Shqipërisë, të cilën e luan në mesjavë si dhe kampionatin, në fundjavë kur do të luajë me Skënderbeun për kampionat.

Durrsakët kanë vuajtur shumë mungesën e Sherif Kallakut, çka u pa qartë edhe ndaj Vllaznisë, ndonëse durrsakët prodhuan raste dhe iu afruan shumë golit. Trajneri Blendi Shkëmbi ka si synim që të fitojë Kupën e Shqipërisë, ndërsa në kampionat durrsakët synojnë pse jo edhe titullin këtë sezon.

Durrsakët e luajnë ndeshjen e parë me Tërbunin e cila luhet në qendrën stërvitore në Kamzë, ndaj edhe pritet që në këtë sfidë trajneri Shkëmbi t’u japë më shumë hapësirë atyre lojtarëve që nuk janë aktivizuar por edhe të rinjve që janë pjesë e 25-shes që janë federuar.

Ndërsa në kampionat, me Skënderbeun ka tjetër “melodi”, pasi durrsakët do të synojnë 3 pikët. Në këtë sfidë, Shkëmbi do ta ketë skuadrën më të plotë se herët e tjera.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të premten Teuta do kërkojë të thyejë “tersin” dhe të dalë me tri pikë nga përballja tejet e rëndësishme me Flamurtarin.

Teuta vijon me intensitet punën për ndeshjen me Flamurtarin, por përgatitjet kanë qenë të kushtëzuara nga numri i lojtarëve në stërvitje.

Tottenham ka filluar të interesohet për Jose Mourinhon si trajnerin e tyre të ardhshëm.Sipas mediave angleze Pochettino do të largohet gj

Presidenti Ilir Meta iu është bashkuar mesazhe të ngushëllimit për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit shqiptar Mico Papadhopulli.

Ka pak gjasa të ndodhë, për të mos thënë nuk ka fare nëse nuk do të ketë një përshkallëzim të situatës në ndeshjet e ardhshme të kombëtar

Cristiano Ronaldo do të jetë pjesë e Juventusit ta paktën deri në përfundim të kontratës aktuale.

A e keni imagjinuar se diferencën mes një medaljeje të artë dhe asaj të argjendtë mund ta bëjë higjiena personale?

Pesë tifozë bullgarë janë arrestuar sot për abuzim racial ndaj lojtarëve të Anglisë gjatë ndeshjes kualifikuese në Euro 2020 Bullgari-Ang

Shumë i lumtur për golin e realizuar u shfaq Rey Manaj i cili u çlirua pas golit spektakolar që realizoi ndaj Moldavisë.