Tetë muaj i bllokuar në Kinë, Xhemajli i jep lamtumirën klubit pa luajtur asnjë minutë

24/10/2020 - 19:11

Aventura e Blerim Xhemajlit në Kinë përfundon pa nisur, ose më sakëtsisht pas 8 muajsh të çuar dëm. Futbollisti ishte transferuar atje për të luajtur me Shenzhen në kampionatin kunez, por nuk ka arritur të luajë me të, për shkak të pandemisë që mbërtheu Kinën.

Pas rifillimit të kampionatit, Xhemjali qëndroi jashtë fushave të lojës pa u aktivizuar në asnjë ndeshje me këtë ekip e tashëm palët kanë gjetur akordin… për të prishur akordin mes tyre.

Ka qenë vetë futbollisti ai që ka zyrtarizuar gjithçka me një postim në rrjetet sociale duke bërë të ditur se po largohej nga ky klub pa qenë asnjë sekondë në fushën e lojës me të, edhe pse ishte bërë pjesë e tij prej 8 muajsh.

“Gjërat nuk shkojnë gjithmonë si do të dëshironim. Megjithatë kam pasur kënaqësinë që të takoj persona fantastikë, të njoh një vend fantastik, një kulturë të re dhe një qytet të jashtëzakonshëm“, shkruante lojtari i cili pritet të kthehet në Europë për të vazhduar karrierën e tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Edi Martini, trajneri i Teutës, ka dalë sot në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes me Kastriotin.

Milan vijon formën e shkëlqyer edhe në Europa League. Kuqezinjtë mposhtën me përmbysje Celtic në ndeshjen e pestë të fazës së grupeve duk

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmë finale në Ligën e Kombeve që do të luhen përkatësisht në datat 6 dhe 7 tetor të vitit të ardhshëm

Tifozët më të rinj të futbollit me të drejtë mund të shtrojnë pyetjen: pse Diego Armando Maradona nuk e ka fituar asnjëherë Topin e Artë?

Lionel Messi është nxitur nga djali i Diego Maradonas që të heqë dorë nga fanella e tij me numrin 10 në Barcelonë si një nderim për legje

Ky është një sezon që nuk po shkon edhe aq mirë për Real Madrid. Los Blancos, pasi triumfuan me Interin, pësuan dy humbje radhëzi.

Ylli brazilian Nejmar, ishte protagonist në një veprim që po bën xhiron e internetit.

Goli ndaj ukrainasve ishte i 750-i në karrierë për portugezin, që për herë të parë në një ndeshje zyrtare e ka dërguar topin në rrjetë më

Humbja ndaj Realit të Madridit në “San Siro” ishte edhe fundi i eksperimenteve për Antonuio Conten, që vendosi të heqë dorë nga prova për

Teuta është parë si një nga pretendentet kryesore këtë sezon.