Teuta 0-0 me Bylisin, të dyja ekipet vijojnë me barazime

29/11/2020 - 16:33

Bylisi dhe Teuta duket se janë “abonuar” golin këtë sezon, teksa edhe ditën e sotme në përballjen mes tyre nuk kanë shkuar më shumë se barazimi pa gola.

Pjesa e parë ishte shumë e bukur, me të dyja skuadrat që kishin disa raste për shënim, por nuk i shfrytëzuan si duhej. Në pjesën e dytë, gjithçka u vështirësua për Teutën, me durrsakët që mbetën me 10 lojtarë, pas daljes me të kuq të Rustem Hoxhës, i cili pas një dueli ajror me Ndrecën, shakton faull dhe Jorgji e ndëshkon me kartonin e dytë të verdhë.

Megjithatë pavarësisht se Bylisi ishte me një lojtar më shumë, nuk ia doli të shënonte të paktën një gol dhe ndeshja u mbyll në barazim 0-0.

Ky është barazimi i katër për të dyja skuadrat në 5 ndeshje kampionat, teksa Teuta shkon në kuotën e 7 pikëve, për shkak se ka një fitore, ndërsa ballshiotët shkojnë në kuotën e 4 pikëve dhe nuk njohin ende fitore në kampionat për këtë sezon.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është koha ajo heq dyshimet dhe në rastin e Gareth Gale, i cili vazhdon të përjetojë një moment të vështirë në karrierën e tij, faji duke

Frank Lampard nga dita e sotme nuk do të jetë më trajner i Chelsea-t.

Italia drejt përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokyos.

Mesut Özil lë pas 8 vitesh Arsenalin për të nisur një aventurë të re dhe të parën në vendin e tij të origjinës, me Fenerbahçen në Turqi.

Trajneri i Teutës Edi Martini, i shoqëruar nga kapiteni, Renato Arapi kanë dalë sot në konferencën zyrtare për media, një ditë përpara nd

Kukesi ka regjistruar fitoren e dytë radhazi, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-1 Bylisin në “Elbasan Arena”, në ndeshjen e vlefshme për 

Presidenti dhe 4 futbollistët e Palmas Fútbol y Regatas, anëtarë në divizionin e katërt të futbollit brazilian, vdiqën këtë të diel në nj

Ministri i Sporteve në Itali, Vincenzo Spadafora është rikthyer të flasë rreth rikthimit të tifozëve në shkallët e stadiumit.