Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Teuta drejt titullit, Arapi: Na kanë premtuar 100 mijë euro, do i druhesha vetëm Laçit e Partizanit

11/04/2021 - 13:42

Teuta ka kaluar atë që në kampin durrsak e kanë cilësuar si finalen e  parë të 10 të tillave, me një fitore bindëse 2-0 në Fier ndaj Apolonisë. Një sukses që mban ekipin e drejtuar nga Edi Martini në vendin e parë, pretendent kryesor për titullin kampion.

Megjithatë, Renato Arapi, kapiteni i kësaj skuadre, ka shpjeguar se ekipin e pret një rrugë e gjatë, ndonëse ka bindje se ekziston grupi i duhur për të zgjidhur çdo situatë dhe për të synuar trofe.

"Fundi i kampionatit na ka kapur në formë të mirë. Të gjithë lojtarët janë në formë dhe është rritur shumë besim. Lojtarët përpara po japin edhe më shumë e po na ndihmon që të fitojmë ndeshjet më lehtë.

Ne kemi lojtarë me eksperiencë që kanë fituar trofe si Karabeci, Todorovski, Vila, Daja apo Plaku. Janë lojtarë me eksperiencën e duhur për kampionatin. Kur ke lojtarë të tillë është e lehtë të menaxhosh situatën. Shumica janë profesionistë, edhe ata që nuk kanë luajtur shumë, kanë dhënë maksimumin në stërvitje e fushë.

Suksesi i mbrojtjes? Kemi lojtarë me eksperiencë, është viti i dytë që luajmë bashkë dhe kemi përforcuar lëvizjet e manovrën. Pastaj është edhe pjesa e mesfushës, janë tre lojtarë me muskuj në mesfushë që na ndihmojnë. Aleksi, Daja e Vila, të cilët vrapojnë pa fund dhe mbyllin çdo boshllëk që krijohet gjatë ndeshjes.

Premio për titull? Është folur për një shuam prej 100 mijë eurosh për ekipin. Edhe ajo që përfitohet nëse fitohet Kupa, do t’u kalohet futbollistëve, me sa jemi në dijeni. Por nuk duhet menduar tani. Kemi edhe 9 ndeshje dhe gjatë këtyre ndeshjeve mund të ketë ndryshime se një rezultat jo i mirë bën të zbresësh menjëherë në vend të dytë a të tretë e duhet vlerësuar maksimalisht çdo ndeshje.  

Kujt do i druhesha më shumë në luftën për titull? Nëse do i druhesha, do i druhesha laçit dhe Partizanit", tha ndër të tjera Arapi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Armando Sadiku më në fund ka arritur që të thyejë mallkimin para portës kundërshtare me fanellën e Bolivar.

Arsenali do t’i mungojë Europës për herë të parë që prej vitit 1995 sezonin e ardhshëm dhe zërat për shkarkimin e Mikel Artetës po forcoh

Një rast i paprecedentë ka ndodhur natën e kaluar në Itali, teksa vajza e trajnerit të Peskarës, Xhanluka Grasdonia është sulmuar nga dis

Çmimi i Madh i Spanjës u vendos nga parakalimi i Lewis Hamilton ndaj Max Verstappen, kur kishin mbetur gjashtë xhiro nga fundi i garës.

Kristiano Ronaldo nuk është aspak i lumtur te Juventusi, sidomos pas sezonit jo të mirë që bardhezinjtë po kalojnë.

Teuta është rikthyer në vendin e parë të kampionatit pas ndeshjeve të djeshme, teksa durrsakët mposhtën Bylisin me rezultatin e pastër 4-

Pas fitores me “poker” me rezultatin 4-0 ndaj Bylisit në stadiumin “Niko Dovana”, lojtari i ndeshjes, mesfushori i Teutës, Albano Aleksi

Pas fitores me "poker" ndaj Bylisit në stadiumin "Niko Dovana" me rezultatin 4-0, trajneri i Teutës, Edi Martini ka folur duke analizuar

U rikthye te fitorja Teuta, që pas barazimit pa gola në Shkodër ndaj Vllaznisë, ia doli të triumfojë me rezultatin e pastër 4-0 ndaj Byli

Totenhemi ka humbur një shans të artë për të mbërritur vendin e katërt, vend që përkon për zonën Champions.