Teuta e Martinit ruan vazhdimësinë, miqësoret konfirmojnë afrimet

14/01/2020 - 15:05

Në fundin e vitit të kaluar, me Martinin në stol, Teuta e mbylli vitin me dy fitore, duke mposhtur Partizanin dhe Flamurtarin, por dhe në fazën përgatitore, për pjesën e dytë të sezonit, sërish skuadra ka treguar qëndrueshmëri dhe mbi të gjitha ka konfirmuar emra të rëndësishëm ashtu si po spikatin dhe emra të afruar rishtazi, siç është Culibali, që ndaj kavajasve shënoi dhe golin e parë për durrsakët.

Në dy ndeshjet testuese të këtij fillimviti, Teuta ka shfaqur të njëjtën formë që mbylli vitin e kaluar, duke marrë dy fitore, duke shënuar 5 gola dhe duke mos pësuar asnjë. Statistika, por dhe një lojë, që flasin se trajneri Martini, dhe pse në pak kohë, i ka dhënë ekipit atë që kishte nevojë, duke trashëguar më të mirën e trajnerit Shkëmbi e duke u përpjekur të çojë përpara një projekt të rëndësishëm te durrsakët.

Për më tepër dhe Lorenco Vila, që në fundin e vitit të kaluar u shfaq vendimtar, po tregon gjithnjë e më tepër afrimitet me portën. Sigurisht që miqësoret jo gjithmonë janë treguesi i problemeve të një ekipi, aq më tepër që ato te Teutës kanë qenë me ekipe të dorës së dytë, por më shumë bind loja dhe vazhdimësia në ritëm, që me Martinin kanë funksionuar më së miri, duke projektuar një Teutë serioze për pjesën e dytë të kampionatit, për të çuar ekipin drejt objektivave të vendosur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Massimo Moratti mbetet presidenti i fundit italian që ka fituar Ligën e Kampionëve.

“Kam parë sulme të paarsyeshme kundër skuadrës dhe kundër meje dhe jam mbrojtur shumë pak nga klubi.

Skuadra e Teutës ka lënë Durrësin dhe ka udhëtuar drejt qytetit të Pukës, për të përfituar nga temperaturat më të ulëta atje dhe për të p

Afrimi i dy sulmuesve, Blerim Krasniqi dhe Aldrit Oshafi, ishte vetëm fillimi për merkaton e Teutës.

Bomberi i Kosovës, Vedat Muriqi ka hedhur një hap galopant në karrierë, duke arritur akordin me Lacion, për shifrën 18 milionë euro.

Katër sezonet në Angli dhe ndryshimi i disa trajnerëve nuk i kanë shërbyer Pol Pogbasë për t’u rikthyer në nivelet stratosferike të kohës

Anulohet përfundimisht Maratona e Parisit, për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Kualifikimi për në fazën gjysmëfinale bën me krahë presidentin e PSG, sheikun Nasser Al-Khelaifi.

Vetëm pak ditë më parë flitej për një rinovim milionerë me Juven por tashmë e ardhmja e Paulo Dibala rikthehet të jetë e paqartë.

Ëndrra e shumë tifozëve për të parë Leo Mesin dhe Kristiano Ronaldon në një ekip, ka mundësi të realizohet për sezonin e ardhshëm.