Teuta e papërmbajtshme, tri goditje në një ditë

13/06/2018 - 13:06

Teuta nuk humb kohë, por është e përqendruar në merkato për të ndërtuar një skuadër konkurruese për sezonin e ardhshëm. Trajneri i ri Bledi Shkëmbi ka afruar dy futbollistë nga Kosova, për të cilët mendon se do të jenë përforcime të rëndësishme për skuadrën durrsake.

U prezantuan futbollistët Florent Avdyli dhe Roni Gashi, të dy të marrë nga skuadra e Lirisë së Prizrenit. Trajneri Shkëmbi ka drejtuar skuadrën kosovare dhe i njeh mirë të dy të rinjtë me të cilët i konsideron si talente, që mund të bëjnë mirë në ekip.

Një emër tjetër që u bë pjesë e ekipit durrsak, është mesfushori i 20 vjeçar që ka qenë pjesë e Laçit, Sherif Kallaku. Kështu te skuadra bregdetare mesfusha mund të quhet e blinduar me këto 3 afrime. Blerja e parë e durrsakëve ishte Edison Ndreca, mbrojtës i majtë që më parë mbante veshur fanellën e Besëlidhjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tjetër klub i madh europian po mendon për Elseid Hysajn, i cili pak kohë më parë u shpreh qartë se ka ardhur momenti të kërkojë një e

Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini, la ambientet e paraburgimit në orët e para të kësaj të mërkure, pasi u pyet gjatë në kuadër të h

Neymar Junior nuk bën hapa pas. Braziliani është i vendosur për t’u larguar nga PSG.

Mesfushori shkodran, Uendi Vecaj, është përgatitur gjatë javës me Teutën, por e ardhmja e tij ende nuk është qartësuar.

Merkatoja sa vjen dhe bëhet me e nxehtë në këto ditë.

Tjetër kapitull në ndeshjet e trukuara në kampionatin spanjoll.

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në këtë periudhë të nxehtë merkatoje.

Një incident i rëndë u regjistrua në ndeshjen e djeshme mes Serbisë U-21 dhe Austrisë U-21 të vlefshme për Kampionatin Europian të 21-vje

Iu bashkua Teutës në muajin janari, si një nga afrimet më të bujshme, por eksperienca e Armando Vajushit me bregdetarët zgjati vetëm pak