Teuta e plotë për ndeshjen ndaj Flamurtarit

17/10/2019 - 09:51

Teuta vijon me intensitet punën për ndeshjen me Flamurtarin, por përgatitjet kanë qenë të kushtëzuara nga numri i lojtarëve në stërvitje. Durrsakët, në disa séance kanë patur mungesa dhe shkak për këtë janë bërë lojtarët e grumbulluar nga ekipet kombëtare, që janë katër.

Megjithatë sot Teuta ka të gjithë grupin që janë të gatshëm. Për sa i përket Uendi Vecajt, rezonanca magnetike nuk ka treguar ndonjë shqetësim, por nuk dihet nëse do të jetë gati për ndeshjen e radhës në kampionat.

Teksa prapavija duket e konsoliduar me Arapin-Hoxhën në qendër dhe Kuron e Todorovskin nga krahët, fare pak probleme paraqet sulmi.

“Pyka” mund të jetë Nikaç ose Kahlid, teksa treshja pas sulmuesit do të ketë një larmi zgjedhjesh, pasi mund të përbëhet nga Çyrbja – Kallaku – L.Vila, apo edhe nga Kalaja apo E.Vila dhe Vecaj. Gjithçka do të jetë çështje kohe dhe zgjedhjesh me Shkëmbin, që rebusin e vërtetë do ta ketë në mesfushë. 

Dyshja përpara mbrojtjes kërkon patjetër një regjisor, që Teuta e ka dhe mund të jenë Avdyli ose Gashi, me këta dy të fundit të favorizuar. Për rolin e shkatërruesit nuk ka nevojë për një seleksionim, pasi Aleksi është i mirëfilltë për trajnerin Shkëmbi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kombëtarja Shqiptare U-19, e drejtuar nga trajneri Nevil Dede, ka filluar nga sot grumbullimin dhe seancat stërvitore në qytetin e Durrës

Pavarsisht humbjes së thellë 3-0 ndaj Kukësit në kampionat, pak ditë më parë, trajneri i Teutës Edi Martini ka besim se gjysmëfinalja e k

Buxheti i Barçës për sezonin 2019-20 ishte 1.047 miliardë euro.

Luis Muriel i ka frikësuar të gjithë në klubin e Atalantës, teksa gjatë kohës që po drekonte me disa nga miqtë e skuadrës, humbi ekuilibr

Motra e Cristiano Ronaldos, Elma Aveiro, fut në telashe familjen e CR7.

Lionel Mesi është në hije ose të paktën kështu duket. Argjentinasi nuk është më i njëjti që pas rifillimit të kampionatit spanjoll.

Marash Kumbulla është një nga lojtarët më të spikatur ne Serinë A, ku ka treguar paraqitje shumë të mira me Helas Veronën.

Union Berlini është i vendosur që të kthejë tifozët në stadiume, duke premtuar se do të mbulojë shpenzimet për të kryer testimin për COVI

Një tifoz vetëm 12 vjeç është arrestuar pasi ofendoi në Instagram me shprehje raciste sulmuesin Wilfried Zaha para ndeshjes Aston Villa –

Teksa poston një foto me ish-trajnerin e Kombëtares, Gianni De Biasi, Presidenti Ilir  Meta thotë se tani me Azerbajxhanin përveç TAP-it