Teuta e plotë në Korçë, edhe Kallaku drejt riaftësimit

20/09/2019 - 10:34

Teuta luan një ndeshje delikate, pasi do të ndehet me Skënderbeun në qytetin  Korçës, ditën e shtunë në orën 16:00. Durrsakët e trajnerit Blendi Shkëmbi shkojnë në këtë sfidë pas dy barazimeve radhazi, ndaj Tiranës në transfertë dhe me Vllazninë në shtëpi, të dyja me shifrat e bardha, 0-0.

Durrsakët në këtë sfidë do të jenë më të plotë, pasi do të jenë për lojë, si Kallaku, ashtu edhe Çyrbja. Trajneri Shkëmbi dhe skuadra synojnë pikët e plota në këtë transfertë, ndonëse përballë kanë një ekip si Skënderbeu që ka pasur oscilacione në javët e fundit..

Durrsakët këtë sezon kanë si synim të deklaruar Europën, por edhe fitimin e Kupës së Shqipërisë, por skuadra do të vijojë edhe garën për kreun në Superiore në këtë kampionat dhe jo më kot janë bërë shumë afrime gjatë merkatos së verës…

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

U  ktheu sadopak buzëqeshjen tifozëve durrsakë, të cilët kanë përjetuar ditë shumë të vështirë për shkak të termetit shkatërrues të 26 në

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, sqaroi pse festoi në një mënyrë që nuk e ka bërë kurrë më parë, por edhe për tema të ndryshme.

Mesfushori i Manchester Unitedit, Fred, ka thënë se incidentet raciste, si abuzimet që u drejtuan te ai nga disa tifozë të Manchester Cit

Juventusi pësoi dje në mbrëmje disfatën e parë sezonale, teksa u mposht në “Olimpico” të Romës me rezultatin 3-1 nga Lacio.

Ndeshja Teuta-Skënderbeu është ngjarja e parë që përpiqet të rikthejë në shinat e së përditshmes një qytet të rrënuar nga dhimbja pas tër

Gjatë mërkatos së janarit Interi do të përforcohet me disa lojtarë, të cilët do i vijnë në ndihmë Kontes për vazhdimin e sezonit shumë im

Uestern Junajtid dhe Melburn Viktori, skuadrat ku luajnë Besart Berisha dhe Migjen Basha, respektivisht, janë ndeshur ditën e djeshme.

Tërmeti 6.4 ballsh që goditi vendin tonë mëngjesin e 26 nëntorit, solli pasoja katastrofike dhe një traumë të madhe për popullin.

Antonio Kontes nuk i pëlqen fakti se tifozët e Interit tani kanë pretendime shumë të mëdha ndaj skuadrës dhe që në pengesën e parë i kund