Teuta gati për Flamurtarin, një mungesë e sigurt për Shkëmbin

14/08/2018 - 16:32

Teuta e nis kampionatin me Flamurtarin. Një derbi bregdetar që pritet me interes. Tifozeritë e të dyja ekipeve janë kurioze për të parë skuadrat e tyre në fushën e blertë.

Ndryshimet nga vjet janë të shumta, ndaj edhe ka shumë interes.Trajneri Bledi Shkëmbi pati mundësinë të shohë skuadrën e tij në trofeun “Pascucci” dhe tani duhet të mendojë për formacionin që do të zbresë në fushë nga minuta e parë.

Grupi nuk do të jetë i plotë. Mungesa e vetme është ajo e Sherif Kallakut, mesfushorit që durrsakët e morën nga Laçi këtë verë.

Fantazisti shihet si një lojtar i rëndësishëm për Teutën këtë sezon, por ende nuk është gati për lojë.Problemet me muskujt e barkut e kanë penguar gjatë fazës përgatitore dhe tani mesfushori i Shpresave po punon i diferencuar dhe mbetet për t’u parë se kur do të jetë i gatshëm për lojë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sfida ndërmjet Sivassporit dhe Besiktasit në Superligën turke të futbollit dhuroi një ngjarje mjaft të rëndë.

Monaco është klubi më i ri që ka shprehur interesim të madh për sulmuesin e Interit Mauro Icardi, të cilit i ka ofruar pagë shumë të majm

Duhej të ishte festë pas fitores së Superkupës, por nuk ka qenë e tillë rruga për në kthim e disa tifozëve të Partizanit.

Amadu Latif e mbylli aventurën me Teutën, sezonin që lamë pas, dhe tashmë ka zgjedhur që të largohet nga Shqipëria, dhe të vijojë karrier

Olimpia-Motagua është një nga derbit më të zjarrtë në Honduras, dhe i tillë ishte edhe këtë herë.

Lukaku vazhdon të punojë shumë, për ta nisur sa më mirë sezonin në Serie A.Përmes një postimi në rrjetet sociale, Romelu Lukaku i ka dërg

Mançester Siti dështoi të sigurojë fitoren e dytë në Premier Ligë, teksa nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2, në ndeshjen kundër Totenhemi

Kanë mjaftuar pak ndeshje që situata te skuadra e Bajern Mynih të kthehet përsëri e tensionuar.

Teuta është mundur në miqësoren e parë zhvilluar në Durrës pas kthimit nga faza përgatitore në Korçë.

Sportisti i mirënjohur i UFC, Connor McGregor është gjobitur pasi ai sulmoi një burrë në klubin ku kishte shkuar.