Teuta godet në merkato, merr goleadorin ganez të Prishtinës

22/08/2019 - 10:21

Teuta duket se ka bërë një përforcim cilësor në repartin e avancuar.Është klubi i Prishtinës në Kosovë, që njofton mbylljen e bashkëpunimit me sulmuesin ganez Basid Abdul Khalid.

23-vjeçari, i ardhur para tre vitesh në Prishtinë nga ekipi ganez i FC Stars, zhvilloi në total 105 paraqitje në Kosovës, duke realizuar plot 30 gola e dhënë 11 asistime.Klubi, teksa e falenderon për mundin ndaj klubit, i uron tashmë suksese tek ekipi i ri, që do të jetë Teuta e Durrësit.

Njoftimi i Prishtinës:Pas tre vitesh, sulmuesi Khalid ndahet me Prishtinën. Vazhdon karrierën në Teutën e Durrësit. Prishtinë, 21 gusht 2019.

Sulmuesi 23 vjeç i ardhur në Prishtinë më 2016 nga FC Stars nga Gana, pas 3 vite me fanellën e Prishtinës me 105 paraqitje, 30 gola të shënuar dhe 11 asistime, ndahet me Prishtinën dhe tani e tutje e vazhdon karrierën me Teutën e Durrësit.

FC Prishtina e falënderon Basid Abdul Khalid për mundin e dhënë për klubin tonë duke i uruar sukses në vazhdim të karrierës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sfida e kthimit e raundit të 1/8-ave mes Inter dhe bullgarëve të Ludogorets do të luhet të enjten e ardhshme në San Siro siç është në pro

Massimo Moratti në një intervistë për mediat italiane foli për periudhën që ka qenë president i Interit, për ecurinë zikaltërve në këtë s

Numri i viktimave nga Coronavirusi është rritur në Itali dhe emergjenca ka kapur kufirin maksimal.

Shqipëria në basketboll për meshkuj ka arritur të marrë fitoren e parë në eleminatoret e botërorit 2023.

Martin Breithueit ishte një nga sukseset e skuadrës së Setienit përveç fitores bindëse ndaj Eibarit.

Cristiano Ronaldo hyn në historinë e Serisë A.

Kategoria Superiore ka mbyllur dje javën e 23 të saj, me disa rezultate interesante dhe plot gola.

Tajson Fury është kampioni i ri i botës në peshën e rendë, pas fitores që mori ndaj Deontei Uajlder, me KO teknik, në raundin e shtatë, n

Marash Kumbulla është padyshim lojtari më i vlefshëm i Veronës dhe në Itali, por jo vetëm flasin vetëm për aftësitë e mëdha dhe pjekurinë

Frika për shpërthimin e epidemisë së koronavirusit e ka detyruar qeverinë italiane të kërkojë ndërprerjen e të gjitha aktiviteteve sporti