Teuta godet në sulm, durrsakët firmosin me një malazez

24/06/2019 - 12:02

Pas disa lëvizjeve në repartin e mbrojtjes, Teuta tashmë mendon edhe për sulmin. Burime pranë klubit durrsak, konfirmojnë se ka gjetur marrëveshjen me sulmuesin malazez, Darko Nikaç.

28-vjeçari nga Podgorica e Malit të Zi, luante që nga janari i këtij viti me Iskran në kampionatin e vendit të tij, teksa në 17 takime ka shënuar edhe plot 12 gola.

Më parë, sulmuesi 1.85 metra i gjatë ka luajtur edhe me ekipe si Podgorika, MTK Budapest, Pune në Indi, apo Mladost e Navbahor në Uzbekistan.

Pozicioni i Nikaç është në majë të sulmit, dhe bashkë me Tomislav Bushiç, shihen si dy lojtarët që do mbajnë peshën e ekipit të Bledi Shkëmbit, për të gjetur rrugën e rrjetës gjatë kampionatit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë i lumtur për golin e realizuar u shfaq Rey Manaj i cili u çlirua pas golit spektakolar që realizoi ndaj Moldavisë.

Natyrisht i kënaqur Edy Reja për këtë fitore historike të Shqipërisë në transfertë ndaj Moldavisë më e thella e arritur ndonjëherë.

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka vlerësoi me nota maksimale paraqitjen e kombëtares ndaj Moldavisë, por edhe pun

Ngjarje të pakëndshme në eliminatoren mes Bullgarisë dhe Anglisë, që përfundoi me fitoren e thellë 0-6 të "Tre Luanëve".

Ngjarje të pakëndshme në eliminatoren mes Bullgarisë dhe Anglisë, që përfundoi me fitoren e thellë 0-6 të “Tre Luanëve”.

Teuta afroi dy sulmues në merkaton e verës për të zëvendësuar largimet e Tomislav Bushiçit dhe Gerhard Prognit.

Klubi i Teutës po bën punime për të përmirësuar tapetin e stadiumit “Niko Dovana” dhe ka njoftuar se takimi i javës së 8 ndaj Flamurtarit

Ëndrra për Euro 2020 vazhdon. Kjo ëndërr për Kosovën u mbajt gjallë sot nga fitorja me rezultatin 2 me 0 kundër Malit të Zi.

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi.

Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka shkundur rrjetën e kundërshtarëve duke shënuar golin e parë për sfidën ndaj Moldavisë.