Teuta ka gati dy titullarë, por Khalid e Kallaku u prishin planet

07/12/2019 - 15:51

Teuta përgatitet për ndeshjen e së dielës që luan në fushën e vet ndaj skuadrës së Skënderbeut të Korçës. Durrsakët këtë sezon kanë synime madhore, madje kërkojnë diçka më shumë se Europa, që do të thotë se ekipi në verë është ndërtuar edhe për të fituar trofe.

Projekti me Blendi Shkëmbin në krye vazhdon, ndërsa Teuta tashmë është e përqendruar te takimit me Skënderbeut, ku synimi është marrja e 3 pikëve.

Në fakt, durrsakët kanë mungesa. Khalid e Kallaku, i pari me dëmtim që mund të jetë më i rëndë nga sa mendohej dhe i dyti me kartonë të plotësuar.

Por, për lojë janë Rustem Hoxha në qendër të mbrojtjes si dhe Arbër Çyrbja në mesfushë, dy lojtarë me eksperiencë që janë aktivizuar edhe si titullarë në Durrës, në këtë pjesë të parë të këtij sezoni.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deri në 15 milionë paund do të arrijnë në total shpërblimet e lojtarëve të Mançester Sitit në rast të një triumfi në Champions këtë sezon

Kriza e shkaktuar nga pandemia botërore tani ka goditur edhe futbollin. Shumë klube janë në vështirësi, përfshirë këtu edhe Arsenalin.

Jorge Messi, babai i “yllit” të Barcelonës, Lionel Messi, ka zbarkuar zyrtarisht në kryeqedrën e Lombardisë, Milano, që e ka përzgjedhur

Kampionët e Kosovës Drita, janë shtangur nga një lajm i papritur nga Ambasada e Zvicrës.

Sherif Kallaku nuk është më pjesë e Teutës, pasi do të vazhdojë karrierën me Lokomotivën e Zagrebit.

Futbolli holandez do të eksperimentojë një vendim historik që mund të ndryshojë përgjithmonë fytyrën e këtij sporti.

Maska në vendet publike, udhëtime vetëm me avionë privatë, ndalet në mënyrë kategorike shkëmbimi i fanellave.

Inter harron deklaratat e Contes, lë pas tensionin e fund sezonit dhe rikthehet fitues në Europa League, turne që dëshirojnë ti shkojnë d

Ashtu siç edhe lajmëroi Administratori i Interit Giuseppe Marotta në prag të ndeshjes së djeshme ndaj Getafes, sot ka ardhur edhe komunik

Atalanta mbylli një tjetër sezon mjaft të suksesshëm në kampionatin italian, ku ndryshe nga një vit më parë, këtë herë siguroi pjesëmarrj