Teuta kërkon me tri pikë, Shkëmbi karikon lojtarët

13/09/2019 - 16:09

Ekipi i Teutës ka vijuar të stërvitet me intensitet gjatë këtyre ditëve, teksa ka shfrytëzuar në mënyrën e duhur ndërprerjen e kampionatit. Prej ditësh, durrsakët kanë filluar të mendojnë për sfidën e fundjavës me Vllazninë. Një ndeshje e rëndësishme, por “djemtë e detit” do të synojnë patjetër të dalin me pikë të plota nga ky takim.

Trajneri Shkëmbi duket se i ka të qarta idetë në mendjen e tij për formacionin që do të hedhë në fushë. E rëndësishme është që tashmë kontingjenti në dispozicion të stafit teknik është më i madh dhe po ashtu edhe mundësitë për të ndërtuar 11- shen.

Në nisje te stërvitjes, sulmuesi 23-vjeçar nga Gana, Khalid, u ka zgjatur dorën një e nga një futbollistëve dhe bashkëpunëtorëve të tij te skuadra e Teutës, ndërsa të gjithë lojtarët i kanë uruar mirëseardhjen në skuadër. Më pas, futbollistët janë vënë nën urdhrat e trajnerit Shkëmbi, duke zhvilluar stërvitjen për ndeshjen e radhës ndaj Vllaznisë.

Trajneri Blendi Shkëmbi edhe me shkodranët nuk do ta ketë skuadrën e plotë, pasi, nga sa bëhet e ditur, nuk do të jenë për lojë Sherif Kallaku dhe Beqja, të cilët janë në rikuperim e sipër, ashtu si dhe Çyrbja, që duket se e ka kaluar më të vështirën dhe pritet të jetë gati për trajnerin Shkëmbi.

Në Durrës, organika është e pasur dhe Shkëmbi nuk do ta ketë problem që të ndërtojë një 11-she fituese në sfidën e radhës me shkodranët. Lojtarët kanë zbritur në fushë për të vijuar përgatitjet anti-Vllaznia, sipas programit të trajnerit Bledi Shkëmbi.

“Djemtë e detit” e kanë zhvilluar seancën e djeshme në “Olympic Park” dhe duhet thënë se ritmi ka qenë i lartë. Deri në ndeshjen me Vllazninë do të vazhdohet me një seancë në ditë.

Brenda kësaj kohe pritet që futbollistët të jenë në gjendje optimale për të vijuar me rezultate pozitive. Pas ushtrimeve aerobike, lojtarët vazhduan me punën me top dhe me anën taktike.

Në fundin e seancës ata zhvilluan edhe një lojë mes tyre, ku nuk munguan golat. Në Durrës do të synohen 3 pikët, pasi këtë sezon kanë pretendime madhore për kreun e Superiores, ndërsa përforcimi në sulm i ganezit Khalid sigurisht që u jep siguri dhe konkurrencë durrsakëve në ofensivë.

“Djemtë e detit” do të synojnë fitoren, për më tepër që luajnë në sytë e sportdashësve të tyre dhe këtë herë pritet që t’i mbështesin edhe më shumë tifozë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë i lumtur për golin e realizuar u shfaq Rey Manaj i cili u çlirua pas golit spektakolar që realizoi ndaj Moldavisë.

Natyrisht i kënaqur Edy Reja për këtë fitore historike të Shqipërisë në transfertë ndaj Moldavisë më e thella e arritur ndonjëherë.

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka vlerësoi me nota maksimale paraqitjen e kombëtares ndaj Moldavisë, por edhe pun

Ngjarje të pakëndshme në eliminatoren mes Bullgarisë dhe Anglisë, që përfundoi me fitoren e thellë 0-6 të "Tre Luanëve".

Ngjarje të pakëndshme në eliminatoren mes Bullgarisë dhe Anglisë, që përfundoi me fitoren e thellë 0-6 të “Tre Luanëve”.

Teuta afroi dy sulmues në merkaton e verës për të zëvendësuar largimet e Tomislav Bushiçit dhe Gerhard Prognit.

Klubi i Teutës po bën punime për të përmirësuar tapetin e stadiumit “Niko Dovana” dhe ka njoftuar se takimi i javës së 8 ndaj Flamurtarit

Ëndrra për Euro 2020 vazhdon. Kjo ëndërr për Kosovën u mbajt gjallë sot nga fitorja me rezultatin 2 me 0 kundër Malit të Zi.

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi.

Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka shkundur rrjetën e kundërshtarëve duke shënuar golin e parë për sfidën ndaj Moldavisë.