Teuta largon sulmuesin shkodran Vajushi

18/06/2019 - 10:36

Iu bashkua Teutës në muajin janari, si një nga afrimet më të bujshme, por eksperienca e Armando Vajushit me bregdetarët zgjati vetëm pak muaj.Kjo pasi durrsakët njoftuan sot nëpërmjet një deklarate se kanë vendosur të ndërpresin bashkëpunimin me sulmuesin shkodran.

Nga Vajushi pritej shumë në Durrës, pro futbollisti pësoi një dëmtim që e mbajti për pak javë jashtë fushave, ndërsa më pas sulmuesi nuk arriti të gjejë ritmin e duhur, për të bërë diferencën.

27-vjeçari, i cili ishte pa klub në Itali, erdhi tek Teuta në janar, por në 423 minuta që luajti gjithsej, teksa ishte i kushtëzuar edhe nga një dëmtim në gju, nuk bindi drejtuesit e “Djemve të detit”.

Kështu, Teuta nuk vendosi të rinovonte, teksa marrëveshja në janar ishte vetëm për 6 muaj, dhe tashmë duke qenë se mesfushori i krahut të majtë, doli jashtë planeve të klubit, palët kanë vendosur të ndërpresin marrëdhëniet, dhe Vajushi nuk do të jetë më pjesë e Teutës.

Vetë presidenti Edmond Hasanbelliu, në një intervistë pak ditë më parë, e pati pranuar se një nga lojtarët që nuk ishte shfaqur në nivelin që pritej këtë sezon, ishte pikërisht Vajushi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sfida ndërmjet Sivassporit dhe Besiktasit në Superligën turke të futbollit dhuroi një ngjarje mjaft të rëndë.

Monaco është klubi më i ri që ka shprehur interesim të madh për sulmuesin e Interit Mauro Icardi, të cilit i ka ofruar pagë shumë të majm

Duhej të ishte festë pas fitores së Superkupës, por nuk ka qenë e tillë rruga për në kthim e disa tifozëve të Partizanit.

Amadu Latif e mbylli aventurën me Teutën, sezonin që lamë pas, dhe tashmë ka zgjedhur që të largohet nga Shqipëria, dhe të vijojë karrier

Olimpia-Motagua është një nga derbit më të zjarrtë në Honduras, dhe i tillë ishte edhe këtë herë.

Lukaku vazhdon të punojë shumë, për ta nisur sa më mirë sezonin në Serie A.Përmes një postimi në rrjetet sociale, Romelu Lukaku i ka dërg

Mançester Siti dështoi të sigurojë fitoren e dytë në Premier Ligë, teksa nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2, në ndeshjen kundër Totenhemi

Kanë mjaftuar pak ndeshje që situata te skuadra e Bajern Mynih të kthehet përsëri e tensionuar.

Teuta është mundur në miqësoren e parë zhvilluar në Durrës pas kthimit nga faza përgatitore në Korçë.

Sportisti i mirënjohur i UFC, Connor McGregor është gjobitur pasi ai sulmoi një burrë në klubin ku kishte shkuar.