Teuta me mendjen te Vllaznia, dy titullarë nuk janë gati për Shkëmbin

11/09/2019 - 09:58

Teuta është në kulmin e përgatitjeve për ndeshjen e radhës me Vllazninë që do ta zhvillojë ditën e shtunë në stadiumin “Niko Dovana”, me durrsakët që janë në superformë dhe kanë shtatë pikë aktualisht. Durrsakët synojnë 3 pikët, pasi këtë sezon kanë pretendime madhore për kreun e Superiores, ndërsa përforcimi në sulm i ganezit Khalid sigurisht që i jep siguri dhe konkurrencë durrsakëve në ofensivë.

Por, trajneri Blendi Shkëmbi edhe me Vllazninë nuk do ta ketë skuadrën e plotë, pasi nga sa bëhet e ditur, në Durrës nuk do të jenë për lojë Sherif Kallaku dhe Beqja që janë në rikuperim e sipër. Ashtu si dhe Çyrbja që duket se e ka kaluar më të vështirën dhe pritet që të jetë gati për trajnerin Shkëmbi.

Në Durrës organika është e pasur dhe trajneri Shkëmbi nuk do ta ketë problem që të ndërtojë një 11-she fituese në sfidën e radhës me shkodranët.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas 13 vitesh një histori rrënqethëse është bërë e ditur për mediat për një prej trajnerëve të Premier, Nigel Pearson i cili sot drejton

Pas aksidentit të frikshëm që i kushtoi jetën Paulo Goncalves në etapën e 7-të, Rally Dakar regjistroi një tjetër aksident ku mbeti i pla

Jose Murinho deklaroi dje se Christian Eriksen do të zbresë në fushë në ndeshjen ndaj Watfordit dhe se Interi nuk ka bërë akoma një ofert

Mateo Politano dukej shumë afër kalimit te Roma, por kur pritej vetëm zyrtarizimi i këtij transferimi që do të çonte Spinacolën te Interi

Mini-faza përgatitore ka qënë deri më tani e mbarë për Teutën, ngarkesa fizike është asimiluar në mënyrën e duhur dhe më kryesorja janë s

Sherif Kallaku vendosi të rinovonte me Teutën.

Një lajm i trishtë për botën e futbollit ka ardhur ditën e sotme, teksa legjenda e Juventusit dhe Italisë, Pietro Anastasi ka ndërruar je

Federata skoceze e futbollit për futbollistët e rinj nën 12 vjeç ka marrë një vendim të ri.Arsyeja nuk ka të bëjë me një ndryshim të rreg

Në momentin më të mirë të tij, Cristiano Ronaldo rrezikon që të ndalet.