Teuta në hall para Kukësit, durrsakëve iu mungojnë tre futbollistë por rikthehet Kallaku

09/12/2019 - 13:46

Teuta ia doli në ditën e djeshme të fitonte një përballje aspak të lehtë ndaj Skënderbeut, jo vetëm ër forcën e kundërshtarit në fushë, por edhe për pasojat e frikshme të tërmetit në qytetin e Durrësit. Ndërkohë, tashmë Teuta dhe trajneri i saj Bledi Shkëmbi kanë nisur të mendojnë për ndeshjen e radhës në kampionat, e cila i vendos përballë Kukësit.

Në këtë takim, durrsakët do të kenë jo pak probleme teksa nuk do mund të aktivizojnë tre futbollistë. Bëhet fjalë për mbrojtësin Renato Arapi dhe mesfushorët Albano Aleksi e Ron Gashi. Të tre lojtarët u ndëshkuan me kartonë të verdhë dhe kanë plotësuar numrin e tyre, kështu e kanë të pamundur të jenë të gatshëm.

Ndërkohë, mbetet për t’u vlerësuar edhe gjendja e Arbër Çyrbjes i cili la fushën para kohë në sfidën e djeshme për shkak dëmtimi. Lajmi i mirë për ndeshjen ndaj Kukësit është rikthimi në dispozicion i mesfushorit Sherif Kallaku, që shleu në sfidën ndaj Skënderbeut pezullimin për shkak të kartonëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Çmimi i lartë i kartonit të mbrojtësit serb të Fiorentinës Nikola Milenkovic, ka bërë që Interi të ndërrojë objektiv për mbrojtjen dhe të

Është hedhur sot në Nyon të Zvicrës edhe shorti për turin e parë eliminator të UEFA Europa leagues, ku kompeticion në të cilin Shqipëria

Albano Aleksi ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm në mesfushën e Teutës gjatë sezonit të fundit.

Teuta mbylli një sezon të suksesshëm me fitimin e Kupës dhe kualifikimin në Kupat e Europës.

Fituesit e Kupës së Shqipërisë Teuta do të përballen në raundin e parë të Ligës së Europës me ekipin izraelit të Beitar Jeruzalem.

Brad Binder është bërë afrikanojugori i parë që merr fitoren e parë  në MOTOGP, në çmimin e madh të Republikës së Çekisë.

Tirana u shortua me Dinamon e Tbilisit në eliminatorët e Ligës së Kampionëve.

Andrea Pirlo u emëruar ditën e djeshme si trajneri më i ri i Juventusit, pasi këta të fundit shkarkuan Mauricio Sarrin.

Mediat në Francë vazhdojnë t'i qëndrojnë idesë që Kristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Juventusi dhe të transferohet te PSG.