Teuta pëson humbje të thellë nga Kukësi

14/12/2019 - 19:41

Kukësi nuk e shpërdoron mundësinë për të marrë kreun e renditjes, me shansin që iu dha nga Tirana, që triumfoi 1-2 në derbin e kryeqytetit ndaj Partizanit. Nënkampionët në fuqi të Superiores fituan thellë 4-0 në “Elbasan Arena” përballë Teutës e tashmë kanë krijuar një epërsi prej dy pikësh me Laçin e Partizanin, që janë ndjekësit më të afërt.

Teuta tentoi të luante si e barabartë përballë verilindorëve, madje pati një mundësi të artë me Lorenco Vilën në minutën e 17-të, por gjuajtja e tij u kontrollua nga Xhika.

Nga porta e Kukësit, rreziku 5 minuta më vonë kaloi te zona e Tuetës, por finalizimi i Kristal Abazajt u ndal nga shtylla.

Në minutën e 36-të, kryesori Xhaja bën me shenjë për 11-metërsh në favor të Kukësit, për prekje të topit më dorë nga Rustem Hoxha, me gjithë protestat e durrsakëve. Nga pika e bardhë nuk gabon Vasil Shkurtaj, 1-0.

Tjetër 11-metërsh për skuadrën e Kukësit, sërish për prekje të topit me dorë brenda zonës nga Rustem Hoxha, që ndëshkohet me kartonin e kuq. Ashtu si në pjesën e parë, penalltinë e shndërron në gol Vasil Shkurtaj.

Me Teutën në inferioritet numerik, ndeshja nuk kishte më histori, në kohën shtesë Et’hemi realizoi golin e katërt pas 11-metërshit të tretë të dhënë në favor të Kukësit, 4-1.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Çmimi i lartë i kartonit të mbrojtësit serb të Fiorentinës Nikola Milenkovic, ka bërë që Interi të ndërrojë objektiv për mbrojtjen dhe të

Është hedhur sot në Nyon të Zvicrës edhe shorti për turin e parë eliminator të UEFA Europa leagues, ku kompeticion në të cilin Shqipëria

Albano Aleksi ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm në mesfushën e Teutës gjatë sezonit të fundit.

Teuta mbylli një sezon të suksesshëm me fitimin e Kupës dhe kualifikimin në Kupat e Europës.

Fituesit e Kupës së Shqipërisë Teuta do të përballen në raundin e parë të Ligës së Europës me ekipin izraelit të Beitar Jeruzalem.

Brad Binder është bërë afrikanojugori i parë që merr fitoren e parë  në MOTOGP, në çmimin e madh të Republikës së Çekisë.

Tirana u shortua me Dinamon e Tbilisit në eliminatorët e Ligës së Kampionëve.

Andrea Pirlo u emëruar ditën e djeshme si trajneri më i ri i Juventusit, pasi këta të fundit shkarkuan Mauricio Sarrin.

Mediat në Francë vazhdojnë t'i qëndrojnë idesë që Kristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Juventusi dhe të transferohet te PSG.